Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14149 miejsce

Wkrótce powstanie prawicowa niezależna Telewizja Republika

Jeżeli ktoś narzeka, że programy telewizyjne są zbyt nudne, wkrótce przestanie. Do grona kilku poważnych nadawców dołączy sieć niezależna, czysto prawicowa Telewizji Republika.

 / Fot. LG전자, CC 2.0Będzie ona równie poważna, jak jej redaktor naczelny - były prezes Telewizji Polskiej, Bronisław Wildstein. Będzie też w czym wybierać, mając na uwadze m.in.: TVP, TVN, Polsat, TV7, Polsat Sport, TVP Sport, Polonia, MTV, Telewizja Trwam. Nowy nadawca Telewizji Republika musi zrobić wszystko, aby pozyskać odbiorców. I będzie robił. Już to zapowiada m.in. w liście, z którym zwrócił się do potencjalnych odbiorców.

Póki co – jak informuje "Gazeta Wyborcza" – kwestią tworzonej przez dziennikarzy prawicowych Telewizji Republika (TR), interesuje się bliżej Komisja Nadzoru Finansowego (KNF). Dlaczego? Bo niepokoi KNF forma i sposób, w jaki twórcy tej telewizji zachęcali zainteresowanych do kupna akcji jej wydawniczej spółki,Telewizja Niezależna SA.

Telewizja Niezależna - według jej twórców - nie wzbudza niepokoju o. Rydzyka. Zdaniem Bronisława Wildsteina prawica powinna mieć "własne media". Niedawno prezes Jarosław Kaczyński powiedział w jednym z wywiadów, że "jeśli znajdą się 3 miliony zł, PiS może mieć własną telewizję".

Organizatorzy budowanej od podstaw stacji telewizyjnej, 5 stycznia 2013 roku (TR ma uruchomić nadawanie na wiosnę br., prawdopodobnie w rocznicę tragedii smoleńskiej) skierowali list do potencjalnych odbiorców. W liście zachęcali i przekonywali do kupna akcji po 500 zł za sztukę. Przypominali: "Można oczywiście nabyć ich więcej. Jeśli nie stać Was na to, zapraszamy do abonamentu, który można zamówić już za 3 do 5 miesięcy (zależnie od operatora), a opłaty nie będą przekraczały 5 zł netto za miesiąc" – napisali w liście specjalnym, o czym donosi wyborcza.pl.

Autorzy listu szczerze i otwarcie wyjaśniają swoją prośbę o dofinansowanie telewizyjnego przedsięwzięcia. "Nasze działanie nie uda się bez Waszej pomocy. Naprzeciw siebie mamy potężne siły dysponujące ogromnymi środkami" – tłumaczyli potencjalnym kupcom akcji.

List zainteresował Komisję Nadzoru Finansowego, toteż szybko zareagowała. W rozmowie z redaktorem "Pulsu Biznesu" rzecznik KNF powiedział, że Komisja standardowo przygląda się sprawie, "pod kątem przepisów o publicznym oferowaniu papierów wartościowych". Jak podkreślił – KNF poinformowała spółkę Telewizja Niezależna SA o obowiązujących przepisach prawnych publicznego oferowania akcji i poprosiła o wyjaśnienia.

W świetle obowiązujących obecnie przepisów, propozycja nabycia akcji, skierowana do co najmniej 100 osób lub do nieoznaczonego bliżej adresata, wymaga "przygotowania prospektu emisyjnego zatwierdzanego przez KNF bądź memorandum".

Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i członek zarządu tworzonej telewizji, wyjaśnił, iż list o charakterze apelu, był tylko informacją prasową o tym, w jaki sposób będzie finansowana Telewizja Republika. Jak zapewnił: "Formalną ofertę przeprowadzimy wkrótce, zgodnie z przepisami". Niewinny list do potencjalnych kupców akcji, który był zamieszczony na stronie Niezależna.pl; teraz jest usunięty.

Według założeń i zapowiedzi organizatorów, nowa stacja telewizyjna ma być szeroko dostępna odbiorcom z abonamentem w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych i w internecie. Prezes spółki Telewizja Niezależna SA, Piotr Barełkowski, który ma podobno prowadzić w TR program ekonomiczny, ma nadzieję, że abonament wykupi 600-800 tys. osób. Jednocześnie zapewnia, że pieniądze na rozpoczęcie inwestycji, pochodzą z kapitału własnego spółki i od inwestorów prywatnych.

Pieniądze od tych ostatnich będą szły do spółki TN SA - "poprzez niepubliczną emisję akcji na NewConnect - jednego z parkietów warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych". Spółka planuje wydać do końca 2013 roku, na cele uruchomienia kanału telewizyjnego 4-5 mln zł. NewConnect, prowadząca zorganizowany rynek akcji GPW, poza rynkiem regulowanym, w ramach alternatywy systemu obrotu, ma ponad 400 spółek i blisko 9 mld zł.

Telewizję Republika będą tworzyć, oprócz prezesa firmy: wiceprezes spółki Telewizja Niezależna SA i redaktor naczelny w jednym "Gazety Polskiej" - Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny TR, Bronisław Wildstein oraz dyrektor artystyczny – znana dokumentalistka Ewa Stankiewicz, autorka głośnych filmów: "Trzech Kumpli" i "Solidarni 2010".

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Zapowiadane nazwiska gwarantują pokazanie "prawdy widzianej inaczej" zamiast "prawdy najprawdziwszej". Oto nastąpi nowy etap w rozwoju krajowych mediów , gdy okaże się, że "fakty" można ugniatać i modelować jak plastelinę, stosownie do celu politycznego i promowania autorów nowej wykładni faktów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pomyślałem sobie, że pewnie autorzy filmów najpierw będą prześwietlani pod kątem pochodzenia na trzy pokolenia wstecz, oraz ważne będą ich poglądy polityczne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ To będzie przegląd filmów pani Stankiewicz i pana Krauze .
Za wszystkie inne trzeba płacić .

Komentarz został ukrytyrozwiń

A mnie ciekawi jakie będą puszczać filmy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Póki co biznes ma powstać za pieniądze kupujących udziały (cegiełki), ale zbiórka metodą Rydzyka, zainteresowała Komisje Nadzoru Finansowego.

" Apel został usunięty z serwisu niezalezna.pl. Według Pulsu Biznesu może to mieć związek z zainteresowaniem Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).
Zgodnie z ustawą o ofercie publicznej propozycja nabycia akcji, skierowana do co najmniej 100 osób lub nieoznaczonego adresata, jest publicznym proponowaniem nabycia papierów wartościowych, a to z kolei wymaga przygotowania prospektu emisyjnego zatwierdzonego przez KNF bądź memorandum.
Łukasz Dajnowicz, rzecznik KNF, wyjaśnił w rozmowie z Pulsem Biznesu, iż KNF standardowo przygląda się sprawie pod kątem przepisów o publicznym oferowaniu papierów wartościowych. Poinformowano spółkę o ramach prawnych publicznego oferowania akcji i poproszono ją o wyjaśnienia."

http://satkurier.pl/news/81763/tv-republika-pod-lupa-komisji-nadzoru-finansowego.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+satkurierpl+(SATKurier.pl+-+Telewizja+cyfrowa+w+zasi%C4%99gu+r%C4%99ki)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cytat z tekstu: " Tak na marginesie - telewizja ta nie wzbudza niepokoju o. Rydzyka"......

Czy wszystko co nowe w mediach musi uzyskać opinie tego Pana ?
W taki właśnie sposób, bezwolnie lansujemy przekonanie o wszechpotędze Rydzyka.
Osobiście, mam głęboko w d..pie co budzi niepokój tego Pana.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zebały się grupy ludzi zajmujących się bałwochwalczym kultem rewolucjonisty Józefa Piłsudskiego i jego obalonych przez życie pewników, a przy tym nazwały się polską prawicą. Brr...

Komentarz został ukrytyrozwiń

* mała poprawka nie trzeba

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Elżbieto myślę, że trzeba chyba nikomu mówić a już z pewnością Pani, ile tub propagandowych posiada w Polsce partia rządząca oraz inne partie. Jak mawiają "każdy swoje poletko orze jak może" ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może choć trochę uda się odprać mózgi pożeraczom "M jak miłość", w co osobiście wątpię, ale idea jak najbardziej słuszna. Jakakolwiek alternatywa być powinna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.