Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14153 miejsce

Wkrótce premiera "Najdroższego" w Teatrze Współczesnym w Warszawie

W warszawskim Teatrze Współczesnym przy ulicy Mokotowskiej 13 trwają ostatnie próby przed kolejną w tym sezonie premierą, jaką będzie "Najdroższy" Francisa Vebera.

Teatr Współczesny w Warszawie. / Fot. Krzysztof KrzakTą prapremierą najnowszej sztuki Vebera Teatr Współczesny nawiązuje do własnej tradycji prezentowania polskim teatromanom nowych sztuk o lekkim, rozrywkowym charakterze (dość przypomnieć słynne "Jak się kochają" Alana Ayckbourna, które w 1983 roku wyreżyserował Maciej Englert).

Jest wiele elementów tej realizacji pozwalających snuć przypuszczenia, że i najnowsza premiera w Teatrze Współczesnym, planowana na godzinę 19.15 w sobotę, 16 marca 2013 roku, może okazać się sukcesem artystycznym i frekwencyjnym. Jednym z takich gwarantów jest fakt, iż reżyserii sztuki podjął się Wojciech Adamczyk, który w 2001 roku w warszawskim teatrze Ateneum wyreżyserował "Kolację dla głupca" tegoż Francisa Vebera, a którą grano na Powiślu już ponad 700 razy.

Bohaterem "Najdroższego", bulwarowej komedii w tłumaczeniu Barbary Grzegorzewskiej jest podobnie jak we wspomnianej wyżej "Kolacji..." François Pignon, niezaradny życiowo przeciętniak i pechowiec. Tym razem, jako bezrobotny prawnik, porzucony mąż, szukający sposobu na odmianę losu. Jak zwykle u Vebera, twórcy o ogromnym poczuciu humoru, starania bohatera, po serii zabawnych wypadków i zaskakujących zmianach akcji, kończą się w sposób zupełnie nieprzewidziany... W głównej roli występuje Andrzej Zieliński, byłą żonę Pignona zagra Joanna Jeżewska. W obsadzie znaleźli się także inni znakomici aktorzy Teatru Współczesnego: Katarzyna Dąbrowska, Weronika Nockowska, Sławomir Orzechowski, Dariusz Dobkowski i Krzysztof Kowalewski.

Scenografia w tym spektaklu jest dziełem Marcina Stajewskiego, a kostiumy zaprojektowała Anna Englert.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 04.03.2013 17:33

Joanna Jeżewska - b. lubię tę aktorkę! Uważam, że jest niedoceniana przez reżyserów i producentów :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.