Facebook Google+ Twitter

Wkrótce premiera pierwszego w Polsce wirtualnego toru Formuły 1

Już 28 i 29 listopada br. odbędzie się uroczysta premiera pierwszego w Polsce toru Formuły 1 w wirtualnej odsłonie.

Zaproszenie na premierę / Fot. inf. prasowaPod koniec lipca pisałem o plebiscycie organizowanym przez LG Electronics, efektem którego miał być wybór lokalizacji pierwszego w Polsce toru ulicznego Formuły1. Zwycięzcą okazał się Wrocław. Stolica Dolnego Śląska zdobyła 48 773 głosów, wyprzedzając o ponad 2 500 głosów Gdynię.

Mając to na uwadze, już w najbliższą sobotę na wrocławskim rynku nastąpi uroczyste odsłonięcie zwycięskiego toru F1, połączone z zawodami o miano najszybszego kierowcy na nowym torze. W tym czasie każdy z odwiedzających będzie mógł poczuć emocje związane z prowadzeniem bolidu F1 po moście Grunwaldzkim z prędkością prawie 300 km/h.

"To kolejny etap inicjatywy, którą podjęliśmy organizując plebiscyt Torformuly1.pl. Tak jak 140 tysięcy Polaków wierzymy, że w naszym kraju jest miejsce dla ulicznego toru F1. Tworząc w pełni funkcjonalny tor w na platformie symulatora, chcemy pokazać, jak wrocławski tor wyglądałby w rzeczywistości.
Cieszymy się, że pan Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia podziela nasze zaangażowanie i tak aktywnie włączył się w promocję tej idei" -mówi Ireneusz Smaga, wiceprezes LG Electronics Polska.

Uroczystego otwarcia wrocławskiego toru dokonają: prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz oraz wiceprezes LG Elektronics Ireneusz Smaga. Złożą też oni podpisy pod listem przewodnim skierowanym do Formula One Management, organizacji odpowiadającej za wybór lokalizacji wyścigów F1 na świecie.

Premiera wrocławskiego toru F1 jest połączona z dwudniowym świętem LG F1, które odbędzie się w ogólnodostępnym miasteczku namiotowym LG F1 na wrocławskim rynku. Przez cały weekend (28 i 29 listopada) wszyscy chętni będą mogli zasiąść za sterami jednego z dziewięciu profesjonalnych bolidów-symulatorów i poczuć się jak kierowcy F1, ścigający się na torze we Wrocławiu. A jest na czym, gdyż tor został odzwierciedlony w jak największych szczegółach.

Screen strony Torformuly1.pl / Fot. screen Według pierwszych testów maksymalna prędkość bolidów na torze sięga 296 km/godz., a czas okrążenia oscylowałby wokół 1 min. i 32 sek. Zwycięski projekt toru, podobnie jak 3 pozostałe propozycje, został wyznaczony zgodnie z wytycznymi Formuły 1 przez zespół architektów zajmujących się torami wyścigowymi, kierowany przez Roberta Młodzińskiego.

Patronat nad wydarzeniem objął prezydent Wrocławia - Rafał Dutkiewicz.

Wybrane dla Ciebie:


Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.