Facebook Google+ Twitter

Wkrótce rusza Bachaturo – 1. Międzynarodowy Festiwal Bachaty

11-13 września miłośnicy bachaty będą mogli poczuć się jak na Dominikanie dzięki 1. edycji festiwalu. Niezapomniany klimat gorących rytmów na długo pozostanie w pamięci uczestników. Warszawa w tych dniach zamieni się w mekkę bachaty.

Bachata. / Fot. Weronika TrzeciakPrzez 2 dni będzie można chodzić na specjalnie przygotowane warsztaty nie tylko z bachaty, lecz również z innych tańców: kizomba, zouk, bachatango, salsa, merengue, raeggeton i innych latynoamerykańskich rytmów. Zajęcia będą odbywać się w Egurolla Dance Studio, a poprowadzą je najlepsi tancerze z całego świata: z Hiszpanii, Włoch, Francji, Wielkiej Brytanii, Belgii, Niemiec, Węgier, Litwy, Rosji, Kuby, Stanów Zjednoczonych, Wysp Zielonego Przylądka. Przewidzianych jest kilka poziomów „wtajemniczenia”.

W klubie Mirage odbędą się 3 imprezy, na których nie zabraknie gwiazd z Polski i świata. A będą to: Tony Lara, Daniela de Francesco, Rodney "Rodchata" Aguino, Camille Yannantuono Ataca Jorge, La Alemana, Ze Barbosa, Troy Anthony, Joriet Alcocer Knzo Mendy,Frank Santos, Alina Moscvina, Inaki Fernandez, Silvia Almaraz, Gregory, Nanda, Asis, Sev, Arny Martin, Barto, Beige, Giedre, Sarunas, Riccardo Recanatti, Tony BIG oraz Michalina Podolska, Kamil Borecki, Łukasz Słaniewski, Konrad Dąbski. Pojawią się szkoły taneczne z Warszawy, Wrocławia i Lublina. Będzie można potańczyć nie tylko bachatę, ale także inne tańce latynoamerykańskie. Piątkową i sobotnią galę poprowadzi Iwona Szymańska-Pavlović, jedna z jurorów programu „Taniec z gwiazdami”.

W czwartek o 21 odbędzie się Pre-Party w klubie Enklawa. Podczas imprezy odbędzie 1 pokaz oraz będzie można potańczyć nie tylko bachatę.

– Jest to pierwsza edycja Międzynarodowego Festiwalu Bachaty w Polsce. Powiedziałbym nawet, że jest to największy taki festiwal w Europie. Festiwale bachaty dopiero ruszają. Jestem pasjonatem bachaty, stąd zrodził się pomysł na propagowanie tego tańca. To wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem, przyjadą ludzie z zagranicy, nawet spoza Europy.

Bachata (czyt. baciata) powstała na początku lat 60. na rolniczych terenach Dominikany. Taniec ten, z uwagi na wiejskie pochodzenie, był odrzucany przez klasy wyższe. Jeśli chodzi o etymologię słowa to oznacza ono wesołość. Muzyka bachaty jest nostalgiczna, sentymentalna, najczęściej opowiada o nieszczęśliwej miłości. Taniec ten jest niezwykle zmysłowy, ponieważ partnerzy tańczą bardzo blisko siebie. Najpopularniejsza piosenka do bachaty to „Obsesion” Aventury – w 2006 roku plasowała się na jednym z pierwszych miejsc list przebojów w Polsce i krajach latynoamerykańskich.

Organizatorem festiwalu jest Artur Zabłotny, pasjonat bachaty.

Szczegółowy program na stronie bachaturo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A tutaj ? <a href="link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.