Facebook Google+ Twitter

Wkrótce rusza Festiwal Tańców Dworskich

W dniach 24 lipca - 1 sierpnia w Krakowie zakrólują tańce dworskie. Wszystko za sprawą 11. edycji tego niepowtarzalnego festiwalu. Warsztaty, pokazy tańców, korowody, spektakle - to tylko kilka z licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Festiwal Tańców Dworskich 2009. / Fot. Tomasz KorczyńskiW ramach festiwalu odbędą się warsztaty z dworskich tańców angielskich (grupy dla początkujących i zaawansowanych), francuskich (grupy dla początkujących i zaawansowanych), tańców polskich (grupy dla początkujących i zaawansowanych) oraz indyjskiego tańca Kathak (grupy dla początkujących). Poprowadzą je: Barbara Segal (tańce angielskie), Marie Claire Le Corre (tańce francuskie - renesans), Leszek Rembowski (tańce polskie), Alaknanda Bose (indyjski taniec Kathak).

W tym roku po raz pierwszy do programu wprowadzono warsztaty pantomimy (zajęcia poprowadzi Krzysztof Antkowiak) oraz makijażu scenicznego (prowadząca Magdalena Wcisło). Przewidziany jest również blok tańców dworskich dla dzieci w wieku 7-12 lat. Warsztaty odbywać się będą w dniach 25-30 lipca w Willi Decjusza.

Dodatkowo w tych dniach odbywać się będą pokazy tańców dworskich w wykonaniu zespołów uczestniczących w Festiwalu oraz wykłady na temat historii tańca. Zobaczyć będzie można również wystawę "Mistrzowie tańca wczoraj i dziś".

- Stowarzyszenie Willa Decjusza udostępnia uczestnikom Festiwalu wspaniałe przestrzenie - piękne wnętrza, park, otoczenie… Te miejsca tętnią życiem. Warsztaty odbywają się przed południem i po południu, tak by każdy zainteresowany mógł uczęszczać np. na 2-3 różne kursy - mówi Dominika Jamrozy z Baletu Dworskiego "Cracovia Danza". - Warsztaty cieszą się dużym zainteresowaniem. Dotrze na nie ok. 100 osób w różnym wieku, przy czym wiele z nich uczestniczyć będzie w kilku kursach. Wychodzimy również naprzeciw potrzebom rodziców z małymi dziećmi. Zapraszamy najmłodszych na warsztaty dla dzieci, które poprowadzi pani Katarzyna Borstyn - dodaje.

Oficjalne rozpoczęcie festiwalu oraz otwarcie warsztatów odbędzie się 24 lipca o godz. 19 w Willi Decjusza. Będzie można również zobaczyć inauguracyjny spektakl poetycko-taneczny "Taniec z figurami" w wykonaniu Izabelli Klebańskiej oraz Baletu Dworskiego "Cracovia Danza".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.