Facebook Google+ Twitter

Wkrótce rusza Warsaw Summer Salsa Festival

10-12 lipca miłośnicy salsy będą mogli poczuć się jak na Kubie. Gorąc, plaża, najlepsi tancerze z całego świata - a to wszystko na warszawskiej Pradze.

Tego lata po raz pierwszy rusza letnia edycja Międzynarodowego Festiwalu Salsy – wydarzenia o zasięgu ogólnopolskim. Warszawa w tych dniach będzie polskim centrum salsy.

Przez 3 dni miłośnicy salsy będą mogli uczęszczać na specjalnie zorganizowane warsztaty. Przewidziane są dwa poziomy „wtajemniczenia”. Początkujący będą poznawać kroki w La Playa (największym klubie plażowym w Warszawie) zaś średniozaawansowani i zaawansowani będą się szkolić w Koneserze (zabytkowej Fabryce Wódek) i Parku Praskim (w pobliżu Muszli Koncertowej). Zajęcia poprowadzą najlepsi tancerze salsy z całego świata: z Kuby, Ekwadoru, Włoch, Niemiec, Francji i Ukrainy. W ramach warsztatów odbędą się również kursy tańców bachata i merengue.

Przewidziane są 3 imprezy, na których nie zabraknie gwiazd z Polski i świata, w tym Mistrzów Europy w Salsie i Finalistów Mistrzostw Świata. Pojawią się także najpopularniejsze szkoły taneczne z Warszawy, Krakowa, Gdańska i Łodzi. Będzie można zobaczyć występy: U-Tribe, Anne & Anichi, Yana & Maurizio, Latin Groove, Krambo Dance, Alma Negra, Pacto Notorio. Odbędzie się również pokaz niespodzianka oraz wiele konkursów.

Festiwal jest kulminacją tegorocznych letnich imprez salsowych w klubie La Playa. Zabawy taneczne potrwają do białego rana. A uczestnicy będą czuli się jak na Kubie, dzięki niezwykłemu klimatowi miejsca.

- Brakowało latem salsy na plaży, stąd pomysł stworzenia festiwalu. Do tej pory festiwal salsowy odbywał się tylko w listopadzie, przez co największe gwiazdy nie chciały przyjeżdżać do Polski. Pora letnia stwarza niesamowity kubański klimat, charakterystyczny dla tego typu imprez. Planowane są już kolejne edycje - mówi Marek Marszałek, dyrektor festiwalu.

Organizatorami festiwalu są szkoła tańca Salsa Clasica , Urząd Dzielnicy Praga Północ oraz klub La Playa.

Szczegółowy program festiwalu znajduje się na stronie summersalsa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.