Facebook Google+ Twitter

Wkrótce rusza wielki konkurs fotograficzny Nikona

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-07-26 13:43

Firma Nikon ogłosiła, że przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji międzynarodowego konkursu fotograficznego - Nikon Photo Contest International 2010-2011 (NPCI) - rozpocznie się 1 września 2010 r., a zakończy 30 listopada 2010 r.

Konkurs, organizowany w tym roku po raz 33, jest jednym z najważniejszych tego rodzaju wydarzeń na świecie. Mogą brać w nim udział zarówno profesjonaliści, jak i początkujący miłośnicy fotografii, dla których okazję do zrobienia konkursowych zdjęć stanowią wakacje.

Od pierwszej edycji Nikon Photo Contest International, która odbyła się w 1969 r., zgłoszono ponad 1,3 mln zdjęć nadesłanych przez 320 tys. uczestników. W latach 2008-2009 wpłynęła rekordowa liczba przeszło 51 tys. prac, autorstwa ponad 18 tys. fotografów ze 153 krajów.

W tegorocznej edycji NPCI zdjęcia będą oceniane w dwóch kategoriach: "Temat dowolny" (zdjęcia oddające kreatywność osoby fotografującej) oraz "Energia" (fotografie odzwierciedlające "naturalną moc" obiektów oraz widoków inspirujących lub poruszających ludzi). Każdy z uczestników może zgłosić maksymalnie dwie prace do każdej kategorii. Zdjęcia należy nadsyłać wyłącznie za pośrednictwem formularza internetowego, w formacie JPEG, a ich wielkość nie powinna przekroczyć 10 MB. Szczegóły dotyczące specyfikacji technicznej plików, warunków uczestnictwa oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na http://www.nikon-npci.com.

Zgłoszenia będą oceniane przez aktywnych zawodowo fotografów z całego świata. Z 53 wyróżnionych zdjęć jedno otrzyma Grand Prix, 16 z każdej kategorii zostanie wyróżnionych nagrodą za pierwsze, drugie i trzecie miejsce, a 4 fotografie zgłoszone przez fotografów mających 29 lub mniej lat otrzymają "Nagrody dla młodych talentów". Zostanie również wyróżnionych 16 finalistów "Nagrody dla młodych talentów". Lista wszystkich zwycięzców zostanie ogłoszona w czerwcu 2011 r.

W poprzednich edycjach NPCI duże sukcesy odnosili fotografowie z Polski, m.in. Kacper Kowalski, którego praca została nagrodzona NIKKOR 75th Anniversary Award.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Szkoda czasu, za wysokie progi :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

..zatem nie pozostaje nic tylko robić i słać zdjęcia;))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Odniosłam się do wcześniejszego komentarza Mateusza MM,
a Damian w doświadczaniu linkami jest w swojej samoocenie celujący, Norbercie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

link już jest widoczny :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

może i tak się dzieje. nie mniej gdy zajrzałem do edycji pomiędzy tagami nie było nic

Komentarz został ukrytyrozwiń

może ktoś Damianowi wyśle linka, bo jak ja to zrobię to znowu się spieni, że sobie żarty robię a facet ma potencjał pierwsza trójka na luzaku

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wstawianie linku w edycji jest wyjątkowo dobrze dopracowane. Autor jest prawie bez szans na błędne wstawienie linku.
Z własnego doświadczenia i dostrzeżenia w materiałach innych Autorów, wiem, że błędy zapisu html w wstawianych linkach pojawiają się po moderacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

nic prostszego - http://www.nikon-npci.com/ ;)) próbowałem moderować ten art. ale pewnie link nie wszedł

Komentarz został ukrytyrozwiń

Boimy się konkurencji że link nie działa ????

Komentarz został ukrytyrozwiń

by fotografowie Wiadomości24 zgłosili się wypadało by:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.