Facebook Google+ Twitter

Wkrótce rusza XVII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu

Od 10 do 18 czerwca Warszawa stanie się centrum światowej pantomimy i teatru ruchu. Wszystko za sprawą Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu, podczas którego króluje ruch, taniec, gest i błazenada.

Na scenach Teatru Dramatycznego w Warszawie będzie można zobaczyć ulubieńców festiwalowej publiczności, czyli legendarny duet Bodecker i Neander z najnowszym spektaklem "Światła miasta", ukraińsko-polska "Sin Art. Company" zabierze widzów do hotelu z marzeń sennych. Wrocławski Teatr Pantomimy historię świata pokaże jako dzieje okrucieństwa i przemocy, portugalska grupa Gato SA opowie o miłości i samotności, a A3 Teatr zaprezentuje słodko-gorzką opowieść o szkolnej klasie. Na deser konfrontacja technik, stylów i form w etiudach artystów z całego świata, czyli Wieczór Współczesnej Pantomimy.

plakat / Fot. materiały prasowe– Pantomima, choć ma w Polsce bogatą ponad pięćdziesięcioletnią tradycję, jest wciąż na nowo odkrywana przez odbiorców kultury. Między innymi dlatego na XVII edycję Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu zaprosiliśmy spektakle, które obrazują rozwój teatru pantomimy na świecie. Sztuki bazującej na doskonałej znajomości rzemiosła teatralnego, świadomości ciała i ogromnej wrażliwości jej twórców – mówi Bartłomiej Ostapczuk, dyrektor artystyczny Festiwalu.

Więcej informacji na temat festiwalu oraz pełen program znajduje się tutaj.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.