Facebook Google+ Twitter

Wkrótce ruszy budowa Domu Muzyka Seniora

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-30 20:06

Można już rozpocząć budowę Domu Muzyka Seniora pod Górą Kalwarią. Dziś - Fundacja założona przez Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków, która zabiega o jego budowę - dostała pozwolenie na rozpoczęcie prac.

Oczekiwanie na pozwolenie na budowę trwało kilka lat. Dom ma powstać na podarowanej w tym celu półtorahektarowej działce w Kątach w pobliżu Góry Kalwarii na skraju Lasów Chojnowskich. Zofia Wit, prezes zarządu Fundacji "Dom Muzyka Seniora" przypomina, że także projekt architektoniczny Domu Muzyka Seniora, został Fundacji podarowany.

Dom Muzyka Seniora ma służyć w przyszłości około 50 pensjonariuszom i - jak podkreśla Zofia Wit - byłby drugim takim domem w Europie. Zofia Wit dodaje, że jest to obiekt bardzo muzykom-seniorom potrzebny.

Koszt budowy Domu Muzyka Seniora to 15 milionów złotych. Fundusze na ten cel przekazują różni artyści, ale może to także zrobić każdy, darowując Fundacji 1 procent swojego podatku w rocznym zeznaniu podatkowym PIT.

Na bankowym przekazie, w miejscu "tytuł wpłaty" należy wpisać, że jest to darowizna na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Więcej informacji na ten temat i numer konta, można znaleźć pod adresem: www.dommuzykaseniora.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.