Facebook Google+ Twitter

Wkrótce VI Międzynarodowy Festiwal Tanga Argentyńskiego

W dniach 26-29 sierpnia tango zawładnie Warszawą za sprawą 6. edycji tego niepowtarzalnego festiwalu. Ten pełen pasji i namiętności taniec przeniesie nas prosto do Buenos Aires. Nie zabraknie warsztatów tańca, wieczorów tangowych z pokazami par oraz mnóstwa dobrej zabawy przy muzyce na żywo.

Plakat / Fot. OrganizatorNie trzeba jechać do Argentyny, by przeżyć niepowtarzalny klimat milongi. Wystarczy przyjść na festiwal i dać się porwać elektryzującemu tangu. Jak najlepiej określić ten taniec? To pasja, namiętność, zmysłowość, energia, pożądanie - tego nie da się opisać, to trzeba przeżyć.

Przez 3 dni będzie można uczestniczyć w warsztatach z tanga, tango-walca i milongi na różnych poziomach zaawansowania. Zajęcia dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych odbędą się w dniach 27-29 sierpnia w Akademii Tańca Sulewskich, a poprowadzą je najlepsi instruktorzy zagraniczni. Początkujący mogą jeszcze skorzystać ze specjalnie zorganizowanego intensywnego kursu w dniach 23-26 sierpnia (poprzedni odbył się w dniach 7-8 sierpnia).

Przez 4 dni odbywać się będą milongi (wieczory tangowe), na których będzie można poćwiczyć swoje umiejętności taneczne. Każdego wieczoru z pokazem wystąpi inna para zagraniczna: Rodrigo Palacios & Agustina Berenstein (czwartek), Oliver Kolker & Silvina Valz (piątek), Diego "El Pajaro" Riemer & Mariana Dragone (sobota). Dla niektórych z nich będzie to pierwszy pobyt w Polsce. Podczas festiwalu posłuchać będzie można dwóch koncertów na żywo - wystąpią: Orquesta Tango Leike (piątek) oraz Monotango Orquesta típica (sobota) oraz pobawić się do muzyki DJ-ów: Cezarego Hermy, Przemka Mielcarka, Mateusza Kwaterki i Igora Chmielnika. Milongi odbędą się w Akademii Tańca Sulewskich (czwartek), w sali balowej Warszawskiego Domu Technika (piątek i sobota), w klubie Coco de Oro (niedziela - milonga Comme Il Faut) oraz w klubie Złota Milonga (niedziela - milonga pożegnalna).

Dla tych, którzy już się nie mogą doczekać festiwalu, przygotowano tzw. "biforek", czyli Milongę Czekoladową, którą zorganizowała i poprowadzi Edyta Jaroszewicz. Milonga odbędzie się 25 sierpnia o 20.30 w klubie Equilibrium.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dzięki. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapowiada się interesująco. Uwielbiam tango :) 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.