Facebook Google+ Twitter

Wkrótce w Warszawie World Cyber Games 2011

W Warszawskim centrum Expo XXI, w Hali 4 już niedługo (6-9 października), odbędzie się World Cyber Games - Samsung European Championship 2011.

Powołując się na dane dostępne na stronie organizatorów, WCG to
Międzynarodowy festiwal gier komputerowych, (...) światowy turniej, w którym zawody są przeprowadzane za pomocą przestrzeni wirtualnej, (...) i konferencja całego przemysłu gamingowego, na którą zjeżdżają się jego liderzy technologiczni i eksperci, by dzielić się pomysłami dotyczącymi obecnej i przyszłej sytuacji e-sportu.

Oprócz e-sportu i wystawców sprzętu oraz oprogramowania dla graczy, na WCG obecni będą także przedstawiciele placówek oświatowych, szkół wyższych i organizacji edukacyjnych.

Stanowisko Politechniki Poznańskiej


Co Politechnika Poznańska będzie robić w Warszawie? Między 6, a 7 października poprowadzi m.in. wielofunkcyjne stanowisko pokazowo-warsztatowe, przy którym będzie można nauczyć się programowania gier w technologii Microsoft XNA, poznać tworzone w ramach zajęć roboty, a także dowiedzieć się o samej uczelni. W szczególności, promować będzie się Wydział Informatyki ze swoimi dwoma kierunkami flagowymi: Informatyka oraz Automatyka i Robotyka.

Wykłady Politechniki Poznańskiej


Wykłady odbędą się 7 października. Jeden z nich, "I Ty możesz zostać władcą maszyn, czyli Automatyka i Robotyka dla wszystkich", prowadzony przez zespół doktorantów, dotyczyć będzie zagadnień związanych z automatyką i robotyką, podczas, gdy studencki wykład "Programowanie gier komputerowych w technologii Microsoft XNA" obejmie swoją tematyką zarówno kwestie związane z tworzeniem gier, jak też opowie, co nieco o samym Wydziale Informatyki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.