Facebook Google+ Twitter

Wkrótce w Wiadomościach24.pl wywiad z dyrektorem Miasta Dialogu Bogdanem Toszą

Festiwal Łódź Czterech Kultur w połowie września zastąpi zlikwidowany, w maju tego roku, Festiwal Dialogu Czterech Kultur. Już wkrótce na łamach Wiadomosci24.pl rozmowa z Bogdanem Toszą, dyrektorem Miasta Dialogu, instytucji która organizacje nową imprezę.

 / Fot. Biuro Prasowe festiwalu Łódź Czterech KulturBogdan Tosza w maju bieżącego roku, po sprawie nieprawidłowości finansowych związanych z poprzednią edycją Festiwalu Dialogu Czterech Kultur trafił do Łodzi. Wiceprezydent Łodzi Wiesława Zewald powołała go na pełniącego obowiązki dyrektora instytucji Miasto Dialogu, jednocześnie powierzając mu misje organizacji wielokulturowego festiwalu. Zastąpił odwołaną z tej funkcji Katarzynę Knychalską.

Urodził się w Jaworznie. Potem związał się z Krakowem studiując filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim. W Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Solskiego w Krakowie na Wydziale Reżyserii Dramatu uzyskał tytuł doktora. Był stypendystą Goethe Institut oraz seminarzystą Institut für Kulturwissenschaft w Wiedniu. Jest reżyserem teatralnym i animatorem kultury.

Na swoim koncie ma też wiele wyróżnień i odznaczeń. W 1992 roku otrzymał "Złotą Maskę" za reżyserię Antygony Jeana Anouilha w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu, dwa lata później nagrodę Prezydenta Miasta Katowice za integrację środowisk twórczych. W 1999 roku otrzymał odznakę Zasłużony Działacz Kultury, Złoty Krzyż Zasługi, a w 2002 Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.