Facebook Google+ Twitter

Wkrótce zapłacisz rachunki za pomocą Gmaila. Google testuje usługę Pony Express

Google chce wykorzystać usługę pocztową Gmail do nietypowego zastosowania. Z poziomu poczty giganta będziemy mogli opłacić rachunki. System ma uroczą nazwę roboczą. Nazywa się Pony Express.

 / Fot. GoogleSystem Pony Express byłby zintegrowany z Gmailem - usługą poczty elektronicznej, którą oferuje Google - podaje TheNextWeb.

Płatności przez Gmaila miałyby zostać udostępnione jeszcze w tym roku. Mechanizm działałby w prosty sposób. Użytkownik otrzymywałby mailem rachunek i z poziomu aplikacji Gmail lub Inbox, bądź ich webowego odpowiednika opłacił go na tej samej zasadzie, jak dokonuje płatności za aplikacje w sklepie Google Play.

Czytaj także: Facebook Messenger zdominuje komunikację w internecie? Z tego komunikatora korzysta już 600 mln użytkowników


Nie wiadomo dokładnie kiedy i gdzie Pony Express pojawi się komercyjnie. Usługi finansowe wdrażane są przez koncerny takie, jak Apple, Facebook czy Google najpierw w USA. Przykładem mogą być płatności z poziomu Facebook Messengera, z których skorzystają na początku Amerykanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.