Facebook Google+ Twitter

Włącz się do Gry! W Zamościu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-08-21 21:11

Stowarzyszenie „Projekt-Europa”, Urząd Miasta Zamość oraz ZHP Hufiec Zamość im. Dzieci Zamojszczyzny zapraszają do udziału w I Misji Zamojskiej Gry Miejskiej,

Stowarzyszenie „PROJEKT-EUROPA”, Urząd Miasta Zamość oraz ZHP Hufiec Zamość im. Dzieci Zamojszczyzny zapraszają do udziału w I Misji Zamojskiej Gry Miejskiej, która odbędzie się 18 września 2010 roku. Start gry to godzina 11:00 - Rynek Wielki.

Hasło tegorocznej edycji Zamojskiej Gry Miejskiej to „Od pomysłu do przemysłu”.

Zawodnicy w czasie trwania gry będą mieli za zadanie wypełnienie misji w jak najkrótszym czasie. Misja obfitować będzie w zagadki oraz tajemnice jakie skrywa w sobie Idealne Miasto. Zawodnicy będą mieli za zadanie ich odkrycie.

W grze mogą wziąć udział drużyny trzyosobowe, które do dnia 8 września 2010 roku zgłoszą swoje uczestnictwo poprzez wysłanie na adres zamojskagramiejska@op.pl wypełnionego formularza rejestracyjnego. Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie Stowarzyszenia PROJEKT - EUROPA http://projekteuropa.free.ngo.pl/EDD2010.html.

W czasie trwania gry na Rynku Wielkim odbędą się niezwykle ekscytujące pokazy Zamojskiego Bractwa Rycerskiego.

Patronat honorowy nad tegoroczną edycją Zamojskiej Gry Miejskiej objęli Poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Lena Kolarska-Bobińska, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Grabczuk.

Zamojska Gra Miejska odbędzie się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa - największego w Europie projektu społecznego i edukacyjnego, najważniejszego święta zabytków kultury Starego Kontynentu, którego idea narodziła się 3 października 1985 r. w Granadzie w Hiszpanii podczas II Konferencji Rady Europy, na której minister kultury Francji zaproponował zorganizowanie w całej Europie zainicjowanych we Francji w 1984 r. Dni Otwartych Zabytków.
Głównym celem Europejskich Dni Dziedzictwa jest promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego oraz przypominanie o wspólnych korzeniach kultury europejskiej. W roku 2010 Europejskie Dni Dziedzictwa są organizowane w Polsce po raz osiemnasty, odbędą się w terminie 11-12 i 18-19 września.

Ogólnopolskim koordynatorem EDD jest Krajowy Ośrodek Badań i Dokumentacji Zabytków.
Honorowy patronat nad Europejskimi Dniami Dziedzictwa objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Barbara Kolbus
polskalokalna.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.