Facebook Google+ Twitter

"Włącz się!" - Tydzień Edukacji Globalnej

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-11-08 07:26

"Żywność dla wszystkich" - pod tym hasłem odbędzie się w dniach 16 - 22 listopada tegoroczny Tydzień Edukacji Globalnej.

Materiały promocyjne / Fot. Źródło: www.teg.edu.plJest to międzynarodowa inicjatywa, mająca na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na konieczność pogłębiania świadomości o sprawach globalnych, poprzez intensywne i różnorodne działania skierowane przede wszystkim (ale nie tylko) do dzieci i młodzieży. Jednym z głównych celów jest zapoznanie młodych ludzi z wyzwaniami i problemami współczesnego świata.

TEG w Polsce jest niesterowany oraz "niesterowalny", co nie znaczy, że jest całkowicie niezorganizowany. Na stronie www.teg.edu.pl znaleźć można nie tylko opis samej inicjatywy. Zamieszczono tam także wiele materiałów informacyjnych oraz projektów. Są pomysły imprez, scenariusze lekcji, plakaty, linki do powiązanych stron, polecane książki a nawet wykaz fragmentów programów nauczania, w których zawarto treści związane z edukacją rozwojową.

Zgłoszenia zapotrzebowania na plakaty i inne materiały oraz informacje o skali wydarzeń wszyscy Materiały promocyjne / Fot. Źródło: www.teg.edu.plchętni mogą nadsyłać na adres podany na stronie organizatorów do 10 listopada.

W Krakowie w akcję zaangażował się między innymi Klub pod Jaszczurami, w którym odbędą się w dniach 16 - 18 listopada debaty dotyczące Azji, Ameryki Południowej oraz Afryki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 08.11.2009 09:31

włączę się :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.