Facebook Google+ Twitter

"Władca Skarpetek" na 35. Warszawskich Spotkaniach Teatralnych

W ramach Małych WST stołeczne dzieci i ich opiekunowie mogli zobaczyć spektakl Jacka Timingeriu grany na co dzień w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu.

Władca Skarpetek / Fot. Krzysztof Kołowicz, Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu"Władca Skarpetek" na podstawie scenariusza i w reżyserii Jacka Timingeriu to muzyczny spektakl dla dzieci, który jednocześnie uczy, bawi i wychowuje. Głównym bohaterem jest dorosły Jan (Zbigniew Koźmiński), który przyszedł do teatru tylko w jednej skarpetce, gdyż nie mógł znaleźć drugiej.

Sytuacja ta przypomina mu o pewnym wydarzeniu sprzed lat, gdy był małym chłopcem. Wraz z nim przenosimy się do czasów jego dzieciństwa - do dnia, gdy gorączkowo poszukuje zaginionej skarpetki i zastanawia się, co mogło się z nią stać. Ma wiele hipotez, że ktoś ją schował, ukradł lub pożarła ją pralka. Podejrzewa też, że to sprawka krasnoludków albo Władcy skarpetek.

Władca Skarpetek / Fot. Krzysztof Kołowicz, Teatr Lalki i Aktora w WałbrzychuAby odkryć, co tak naprawdę stało się ze skarpetką, musi wyruszyć w podróż po swoim domu, który okazuje się zaczarowany. Jego mieszkanie zamienia się w świat ożywionych książek, zabawek i innych przedmiotów. Przewodnikami po owym świecie stają się dobre duchy. Przy okazji Jaś poznaje intrygujące dźwięki i rytmy, uczy się wiele o porządku i poszanowaniu swoich rzeczy. Ale czy odnajdzie swoją zgubę?

Jeśli chodzi o grę aktorską to na największe brawa zasłużył Zbigniew Koźmiński, który wcielił się w dużego Jana i użyczył głosu i stóp lalce małego Jasia. Potrafił skupić uwagę dzieci przez cały spektakl, nawiązywał z nimi kontakt.

Oczywiście bardzo podobali mi się także pozostali aktorzy - Bożena Oleszkiewicz, Urszula Raczkowska, Natalia Wieciech i Seweryn Mrożkiewicz, którzy byli dobrymi duszkami, naprowadzającymi Jasia na miejsca, w których może być zaginiona skarpetka. Oprowadzali Jasia po domu, udzielali porad dotyczących m.in. utrzymywania czystości i segregacji śmieci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.