Facebook Google+ Twitter

Władcy piór mają prawo odejść kiedy chcą

Jak sobie poradzi Iberia za Górami Przemyśleń, gdy zabraknie twierdzy centralnie położonej, w sercu półwyspu, Korczaka113? Miejmy nadzieję, że wytrwa, choć poważnie osłabiona.

Z twierdz głównych wciąż bronią się i stawiają opór naporowi ze strony północnej, z Morza Reklamodawców i ze strony południowej, z Morza Unikatowych Gości – trzy miasta. Są to Jadwiga, BeataB i Grzesie2k. T0mek, położony na zachodnim wybrzeżu, ma trochę silniejsze związki z morzem.

Wierzę, że załoga Korczaka113 wybrała się w podróż, by odkrywać nowe lądy, o których nie wiemy, stłoczeni na coraz ciaśniejszym gruncie naszego obywatelskiego kontynentu. Powinno być zasadą, że nie zatrzymujemy nikogo, bo wszyscy jesteśmy wolni, na tym polega nasza pokojowa walka i mamy prawo decydować o własnym losie. Przecież twierdza nie została zburzona, nie zapowiadały tego żadne proroctwa. Stoi, jak pomnik, a na jej murach każdy może wyczytać jej historię.

A jednak wieść niesie, że gdzieś za górami, za lasami, niektórym wciąż trudno uwierzyć, że nasz świat, który zdawał się z początku tak idealny, ma jakieś rysy, skazy, które powodują, że kolejni rycerze odchodzą. Być może powinienem posypać głowę popiołem, udać się w pielgrzymkę i hen, na samym cyplu Nowej Szkocji, przyznać rację władcy malowniczego Macieklew, że do zguby może nas prowadzić żądza zysku. Nikt z nas nie kupił wolności słowa. Jednak dopóki dźwięk monety nie zagłuszy rytmu bicia serca, jesteśmy bezpieczni. Ważne, byśmy zachowali wolną wolę.

Przewodnik po świecie Wiadomości24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (22):

Sortuj komentarze:

Plusik..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obszerniejsza dyskusja, w której wypowiada się też nasz kolega readakcyjny (były, ech...) Korczak113, toczy się tutaj: http://groups.google.com/group/obywatel-dziennikarz

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 07.07.2007 11:52

Po kilku dniach od szokującego odejścia Andrzeja Zaranka dyskusja spuchła, a tekst zajmuje 9 miejsce w rankingu 3 groszy na witrynie wiadomości24. Pamiętam, jak w godzine po wykopaniu mnie z redakcji koledzy i koleżanki kryli przede mną swoje spojrzenia zaciekawieni widokiem za oknem i kolorem farby na suficie. Czyżby naprawdę sprawa przyschła a decyzja redaktora Zaranka miała zatonąć w powodzi rewelacji z pierwszych stron innych gazet? Wstyd!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale "ruszyła maszyna". Polityka informowania o ważnych dla społeczności sprawach zawsze kulała w serwisie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.07.2007 10:15

Lepiej już było. Teraz gorący tekst spada ze skrzydełek aktualnych spraw na stronie głównej i schodzi głęboko na zaplecze. To tak, jakby odfajkowano sprawę i uznano, że nie ma z tym żadnego problemu. Ale w ten sposób zamiata się pod dywan śmieci udając, że wokoło jest czyściutko i w ogóle po europejsku. Gówno prawda!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

może utrzymywanie tego w tajemnicy jest zabiegiem marketingowym (sic!) lub próbą przekształcenia w24 w "sektę" - wiedzą tylką "władcy-właściciele-kapłani", a lud nie musi wiedzieć, lud ma wierzyć........a nawet i to nie, bo jak zauważyła Ewa "i tak nie uwierzą"

w innym miejscu prosiłem p.Zaranka, by napisał na w24 ostatni tekst na temat - co należałoby tu zmienić, by było lepiej.......

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proszę Was... :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Maćku, ci którzy wiedzą, to wiedzą, a którzy nie wiedzą to i tak nie uwierzą :) Ja osobiście czekam na zapowiadane/ą przez Pawła niespodzianki/ę...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.07.2007 17:47

Zacytuję niegdysiejszą wypowiedź Pawła, która mnie szczerze rozbawiła: "Kto chciał, ten wiedział..."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.