Facebook Google+ Twitter

Władimir Putin i Dmitrij "Grzałka". Słów kilka o wyborach w Rosji

Powrót Władimira Putina na Kreml ma wymiar wyłącznie symboliczny. Jako premier i szef rządzącej partii, Putin cały czas kierował Rosją zza pleców Dmitrija Miedwiediewa, który posłużył mu jako stołkowa grzałka.

 / Fot. EPA/ALEXEY DRUGINYN / RIA NOVOSTI / Fot. W24Przyglądając się rosyjskiej scenie politycznej, dojść można do wniosku, że nie ma obecnie alternatywy dla rządów Władimira Putina. Jednego bowiem nie można odmówić rosyjskiemu przywódcy - talentu politycznego. Od blisko 12 lat niepodzielnie sprawuje władzę w jednym z najpotężniejszych państw świata. W ostatnią niedzielę wygrał kolejne wybory prezydenckie i po czteroletnim urzędowaniu na stanowisku premiera, powróci na Kreml.

Błyskotliwa kariera Putina nie byłaby oczywiście możliwa także bez innych jego talentów, szczególnie tych wyniesionych z wieloletniej pracy w KGB. Powiązania ze służbami specjalnymi dały rosyjskiemu przywódcy nieograniczone niemal możliwości sterowania sprawami państwa, w tym kontroli mediów i opozycji.

Czytaj też: Putin. Od KGB przecz Czeczenię - droga do władzy


Władimir Putin jest niezwykle silnym przywódcą. I nie chodzi tu bynajmniej o wizerunek "macho" jaki próbuje wykreować polując, nurkując czy jeżdżąc konno z odsłoniętym torsem. Nie chodzi też o jego szpiegowską przeszłość, która ułatwia mu bezwzględne rozprawianie się ze swoimi oponentami. Prawdziwą siłę Władimira Putina stanowi słabość rosyjskiej opozycji, która podzielona na wiele często skrajnych i nierzadko zwalczających się wzajemnie frakcji, nie potrafi przeciwstawić się niekiedy wielce kontrowersyjnym poczynaniom władz.

Nie ulega wątpliwości, że powrót Putina na Kreml ma wymiar wyłącznie symboliczny. Jako premier i szef rządzącej partii, Putin cały czas kierował Rosją zza pleców Dmitrija Miedwiediewa. Zadaniem tego ostatniego - jak się okazało - było jedynie "zagrzanie" prezydenckiego stołka.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

lofas
  • lofas
  • 06.03.2012 08:36

ze w rosji jest wieksza demokracja niz w ugrupowaniu kim dzong kacza wie caly swiat

Komentarz został ukrytyrozwiń
Pacyfista
  • Pacyfista
  • 06.03.2012 07:48

Zrodził się kolejny car. Będzie rządził dłużej od Stalina i w dodatku podobnymi metodami. Straszne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.