Facebook Google+ Twitter

Władimir Putin nie odwiedził cmentarza 31 tys. sowieckich żołnierzy

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-09-02 08:42

Jak donosiły media ogólnopolskie, Władimir Putin, jadąc do Gdańska na uroczystość związaną z 70. rocznicą wybuchu II wojny światowej, miał odwiedzić Cmentarz Żołnierzy Armii Radzieckiej w Braniewie. Putina nie było, ale cmentarz odnowiono.

1 z 11 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Przy drodze wjazdowej do Braniewa, tuż przed wjazdem do miasta, znajduje się cmentarz żołnierzy armii radzieckiej. Na cmentarzu pochowanych jest około 31 tys żołnierzy poległych w 1945 r. Cmentarz powstał w 1952 roku. Fot. A. Nadzikowski
Przy drodze wjazdowej do Braniewa, tuż przed wjazdem do miasta, znajduje się cmentarz żołnierzy armii radzieckiej. Na cmentarzu pochowanych jest około 31 tys żołnierzy poległych w 1945 r. Cmentarz powstał w 1952 roku.
Fot. A. Nadzikowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 26.01.2010 21:53

Tadeusz, to jest normalny ludzki odruch. Przeróżne sploty zawirowań historycznych spowodowały, że tyle istnień ludzkich musiało zgiąć i należy im się szacunek. Oni byli ludźmi, w ostatnim okresie, coraz większe upolitycznianie takich spraw - woła o pomstę!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Antoś! Mnie się wydaje, że wiem, może nie na sto procent, kto to zrobił. Nie będę ich wymieniał, bo nie wiedzieli, co czynią.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pisałem na temat zdjęcia gwiazdy z pomnika wdzięczności stojącego na pl. Żołnierza w Szczecinie. Podałem nawet propozycję wyjścia z patowej sytuacji. Pomnik stoi bez zwieńczenia, jakby ucięty. Bez reakcji. Niechęć do polityki Rosji wypacza sens symboli. To nie był pomnik ku czci Stalina, bo On wojnę przeżył, ale ku czci co zginęli. Właśnie upamiętniający Tych leżących w rowach czołgowych z porozrywanymi czaszkami, pourywanymi kończynami, rozprutymi brzuchami. Tego co się jawi przed moimi oczami, nie da się opisać. Być może, że to jest ślad pozostały z dzieciństwa, po opowiadaniach mojego Taty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Za informację o odnowionym Cmentarzu Żołnierzy Armii Radzieckiej w Braniewie gwiazdki.
Choć z gwiazdami właśnie na radzieckich cmentarzach różnie bywa - czasem bywają po prostu łupem złodziei - http://miasta.gazeta.pl/gorzow/1,36844,5482083,Gwiazdy_z_radzieckiego_cmentarza_na_zlomowisku.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

W okolicach Zbąszynka. Chyba że ja nie wiem co zrobili z tą trawą - umyli ją czymś? Spryskali?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Doprawdy, Gosia? A w Lubuskiem gdzie? W Gorzowie było grabienie trawników i wyrywanie chwastów, mycie pomnika - http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090401/POWIAT04/638265616

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 02.09.2009 09:24

Więcej na ten temat tu http://www.tvn24.pl/12690,1616604,0,1,szykuja-cmentarz-na-przyjazd-putina,wiadomosc.html
oraz tu http://braniewiak.wm.pl/Przygotowania-do-wizyty-Putina,303 i tu http://www.ro.com.pl/aktualnosci/tresc/2598/Putin_na_cmentarzu_w_Braniewie/
Trochę paniki jak za dawnych czasów i przynajmniej odnowiono, odświeżono to miejsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie minęły. Na przełomie marca i kwietnia pomalowano trawniki na zielono w Lubuskim, na przyjazd prezydenta Kaczyńskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

tak, a wydawać by się mogło że czasy malowania trawy na zielono, a śniegu na biało minęły - niestety.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ta, przyjeżdża przedstawiciel Rosji, to trzeba odnowić obiekt. Co za lizusostwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.