Facebook Google+ Twitter

Władimir Putin przyjedzie do Polski

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-08 12:18

Premier Rosji Władimir Putin przyjedzie do Polski, na razie nie są jednak znane szczegóły wizyty. Szef rosyjskiego rządu został zaproszony na obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Jak dowiedziało się Polskie Radio ze źródeł dyplomatycznych i dziennikarskich w Moskwie, wizyta premiera Władimira Putina w Polsce jest przewidziana w grafiku szefa rosyjskiego rządu. Na razie nie jest jednak potwierdzona. Ma być to pobyt jednodniowy.Szczegóły wizyty Władimira Putina w naszym kraju mają być ustalone w najbliższych dniach podczas konsultacji dwustronnych. Rosyjski premier prawdopodobnie spotka się 1 września w Gdańsku z premierem Donaldem Tuskiem.


Ostatnio kancelaria premiera Rosji była zajęta przygotowaniami do niezwykle ważnej dla Moskwy wizyty Władimira Putina w Ankarze, podczas której Rosjanie uzyskali wstępną zgodę na budowę gazociągu Południowy Strumień biegnącego przez tureckie wody terytorialne. Zapewne dlatego rządowi urzędnicy nie mieli zbyt wiele czasu na zajęcie się szczegółami wizyty premiera Putina w Polsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.