Facebook Google+ Twitter

Władimir Putin uhonorowany chińską Pokojową Nagrodą Konfucjusza

Władimir Putin został laureatem chińskiej Pokojowej Nagrody Konfucjusza. Wyróżniono go m.in. za wystąpienia przeciwko nalotom NATO w Libii.

Vladimir Putin / Fot. Presidential Press and Information Office, CC BY 3.0 / WikipediaPokojowa Nagroda Konfucjusza została ufundowana w 2010 roku przez władze Chin. Miała stanowić odpowiedź na decyzję Komitetu Noblowskiego o przyznaniu Pokojowej Nagrody Nobla chińskiemu dysydentowi Liu Xiaobo. Wyboru kandydatów dokonało dwudziestu przedstawicieli chińskiego świata nauki i kultury.

Pierwszą Pokojową Nagrodę Konfucjusza przyznano byłemu wiceprezydentowi Tajwanu, Lien Chanowi. Laureat jej jednak nie przyjął.

We wrześniu chińskie Ministerstwo Kultury zrezygnowało z wręczania nagrody i rozwiązało pekińskie stowarzyszenie, które ją przyznawało. Inicjatywę nadawania Pokojowej Nagrody Konfucjusza przejęła jedna z organizacji pozarządowych z Hongkongu – i to ona przyznała wyróżnienie Putinowi.

Ceremonia wręczenia nagrody odbędzie się 9 grudnia br.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Ciekawe kto dostanie następny? Mogli by Kadafiemu dać pośmiertnie, to by i mieli kolejnego laureata i pieniążki by w kraju zostały... :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
Li Cha Do
  • Li Cha Do
  • 16.11.2011 11:34

Ej ludkowie, to po prostu łapówka, pewnie jacyś cwaniacy z HK chcą sie załapać na intratny kontrakt w Rosji. Ciekawe czy Wołodia to łyknie. Byłby naprawdę głupim i pazernym. Swoją drogą dobrze by było wiedzieć ile taka nagroda w gotówce wynosi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No cóż Konfucjusz pewnie się w grobie przewraca. A ten Putin to aż z radości odmłodniał. Swoją drogą to autorka powinna podać nazwę tej organizacji pozarządowej z Hong Kongu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jane
  • Jane
  • 16.11.2011 10:10

Za Gruzję...

Komentarz został ukrytyrozwiń

No cóż. Jaka nagroda i jaki jej fundator taki i obdarowany...

Komentarz został ukrytyrozwiń
rk
  • rk
  • 15.11.2011 21:18

A na jaką nagrodę zasługuje; za pacyfikacje i mordy na narodzie Czeczeńskim?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.