Facebook Google+ Twitter

Władysław Bartoszewski odebrał order Legii Honorowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-30 13:08

Władysław Bartoszewski odebrał z rąk premiera Francji Fracoisa Fillona order Legii Honorowej. Uroczystość odbyła się w ambasadzie francuskiej w Warszawie.

W laudacji premier Francji przypomniał bogaty życiorys profesora i podkreślił głównie jego zasługi dla budowania tożsamości europejskiej. Premier Fillon przypomniał również o zasługach Władysława Bartoszewskiego dla podtrzymywania pamięci o zagładzie narodu żydowskiego oraz dla pojednania polsko-niemieckiego. Podkreślił, że życiowa droga uczyniła z profesora Bartoszewskiego prawdziwego europejczyka.

Dziękując za wyróżnienie Władysław Bartoszewski powiedział, że nie spodziewał się takiego honoru. Zaznaczył, że Legię Honorową ceni sobie jako jedno z najważniejszych odznaczeń i wyróżnień - obok honorowego obywatelstwa Izraela i odznaczeń niemieckich.

Bartoszewski przypomniał, że w okresie, gdy sprawował funkcję ministra spraw zagranicznych, jego stosunki z francuskimi politykami układały się bardzo dobrze. Zaznaczył, że zawsze traktował Francję jako ważnego członka wielkiej europejskiej rodziny, z którym Polskę łączą szczególne więzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.