Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30313 miejsce

Władysław Stasiak szefem Kancelarii Prezydenta RP

Po kontrowersyjnym wywiadzie dla "Dziennika" Piotr Kownacki stracił stanowisko szefa Kancelarii Prezydenta RP. Prezydent Lech Kaczyński wręczył dziś nominacje na to stanowisko Władysławowi Stasiakowi, dotychczasowemu zastępcy szefa KP RP.

Władysław Stasiak / Fot. PAPDziś o godzinie 15.45 w Pałacu Prezydenckim prezydent Lech Kaczyński dokonał zmiany na stanowisku szefa Kancelarii Prezydenta RP. Odwołanego z tego stanowiska Piotra Kownackiego zastąpił Władysław Stasiak, dotychczasowy sekretarz stanu i zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP.

Władysław Stasiak jest wieloletnim współpracownikiem Lecha Kaczyńskiego. Jest absolwentem Krajowej Szkoły Administracji Publicznej (KSAP), w latach 1993-2002 pracował w Departamencie Obrony Narodowej i Bezpieczeństwa Państwa Najwyższej Izby Kontroli, następnie jako wiceprezydent m.st. Warszawy odpowiadał w latach 2002-2005 za kwestie związane m.in. z bezpieczeństwem i zarządzaniem kryzysowym.

Władysław Stasiak po wygranych przez PiS wyborach parlamentarnych w 2005 roku, objął funkcję podsekretarza stanu w MSWiA nadzorując działania służb mundurowych (policji, BOR, Straży Granicznej). W latach 2006-2009 szefował Biurowi Bezpieczeństwa Narodowego, z przerwą w 2007 roku, gdy został powołany za stanowisko ministra spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.