Facebook Google+ Twitter

Władysław Stasiak uważa, że afery powinny wyjaśnić komisje śledcze

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-12 08:29

Szef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak uważa, że zarówno aferę hazardową, jak i stoczniową powinny wyjaśnić komisje śledcze. Gość "Sygnałów Dnia" ocenił, że najnowsza afera, związana z nieprawidłowościami w sprzedaży majątku upadających stoczni, jest dużo poważniejsza.

Władysław Stasiak podkreślił, że również wolą Lecha Kaczyńskiego jest wyjaśnienie sprawy afery stoczniowej. Szef Kancelarii Prezydenta zastrzegł, że nie wie jaka będzie determinacja polityków aby wytłumaczyć opinii publicznej kulisy tej sprawy.

Władysław Stasiak zaznaczył, że ostatnie afery nie mogą być zamiatane pod dywan. Najważniejsze jest, by oczyścić polskie życie polityczne z patologii, dodał minister. Zdaniem szefa Kancelarii Prezydenta, komisja śledcza powinna także wyjaśnić, kto stoi za przeciekami do gazet.
Wczoraj minister skarbu Aleksander Grad zaprzeczył, aby przetarg na prywatyzację stoczni w Gdyni i Szczecinie został "ustawiony".

Tygodnik "Wprost" zamieścił na swej stronie internetowej fragmenty tajnego raportu Centralnego Biura Antykorupcyjnego na temat sprzedaży majątku stoczni. Jego autorzy twierdzą, że urzędnicy Agencji Rozwoju Przemysłu, podległej ministrowi Gradowi „czynili wszystko co w ich mocy, aby zapewnić zwycięstwo w przetargach na majątek stoczni gdyńskiej i szczecińskiej wybranemu przez siebie katarskiemu inwestorowi Stiching Particulier Fonds Greenrights". CBA podważa także wiarygodność tego inwestora, w sprawę ma być zamieszany libański handlarz bronią.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.