Facebook Google+ Twitter

"Władysław Szpilman - pianista Warszawy". Premiera 26 września w Och-teatrze

26 września o godzinie 20 w warszawskim Och-Teatrze przy Grójeckiej 65 rozpocznie się premierowy koncert projektu "Władysław Szpilman-pianista Warszawy".

Plakat promujący przedstawienie / Fot. Och-TeatrCelem tego spektaklu jest nie tyle nowocześniejsze wykonanie muzyki Szpilmana, ale przede wszystkim próba ponownego wprowadzenia tych utworów w obieg publiczny. A pomogą w tym młodzi artyści: Katarzyna Dąbrowska, Wiktoria Gorodeckaja, Anna Markowicz, Natalia Sikora, Monika Węgiel, Jacek Beler, Marcin Januszkiewicz oraz Marcin Mroziński przy akompaniamencie zespołu muzycznego Marka Stefankiewicza.

Miejscem akcji spektaklu jest radio. Przedstawienie nie opowiada biografii Szpilmana czy historii radia, ale pokazuje wspaniałą twórczość kompozytora. W rolę spikerów wcielą się Andrzej Strzelecki i Joanna Pałucka, zaś gospodarzami wieczoru będą Paweł Sztompke oraz Andrzej Szpilman.

Scenarzystą i reżyserem przedstawienia jest Andrzej Strzelecki, a scenografią zajęła się Tatiana Kwiatkowska. Spektakl transmitowany będzie przez Polskie Radio. Wstęp jest wolny, a od 9 września można rezerwować miejsca.

Jest to dobra okazja, aby usłyszeć najbardziej popularne utwory Władysława Szpilmana w wykonaniu doborowych wokalistów, bo któż z nas nie zna takich piosenek, jak: Deszcz, Tych lat nie odda nikt, Przyjdzie na to czas, Trzej przyjaciele z boiska, W małym kinie, Nie wierzę piosence czy Czerwony autobus.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.