Facebook Google+ Twitter

Władysławowo, letnia stolica Polski (część I, wstydliwa)

Szok, zażenowanie. Obok ratusza zarośla, chaszcze. Dróżki z wystającymi kamieniami, rozbite płyty chodnikowe. Dzielnica z dawnej epoki. Nie pasuje do tej ukwieconej, reprezentacyjnej. Inne koncepcje zagospodarowania przestrzennego miasta?

1 z 31 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Jerzy Kirzyński
Jerzy Kirzyński

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

W części pokazał Pan upływ czasu i tereny niezagospodarowane, na które zapewne co bardziej przedsiębiorczy mają już swoje plany, zapewne już wkrótce te tereny przestaną wyglądać jak bezpańskie, za to będą pogrodzone i trudno będzie nimi postronnemu człowiekowi przejść.

Ale mnie najbardziej zawsze przeraża niefrasobliwość służ miejskich oraz samych wczasowiczów. Choćby na plaży widać, że nikt nie jest odpowiedzialny w sezonie za jej sprzątanie, a to zapewne należy do obowiązków właściciela plaży.

Te obowiązki w moim odczuciu powinny być realizowane codziennie w świątek, piątek i w niedzielę jak w wielu cywilizowanych miejscach na świecie, a nie tylko w dni powszednie od 8 do 16, albo i nawet rzadziej patrząc na zwały śmieci obok koszy. Taka niefrasobliwość służ sprzątających może grozić jakąś epidemią.

A i sami użytkownicy jakby nie nawykli do utrzymywania czystości ... mnie uczono od dziecka tzw. kultury podstawowej, a z niej wynikało, że na plaży, w lesie, w parku czy gdziekolwiek bądź w naturze nie zostawia się po sobie śmieci.

A tutaj butelki, puszki po piwie leżą wszędzie, zapewne też kapsle wyczuwalne są powszechnie pod kocem, jeśli samemu ich się nie zbierze.

Władysławowo letnią stolicą polski - jakby mocno zapomnianą przez włodarzy tego miejsca? Tak przedstawiona nie zachęca od spędzenia tu wakacji. Żenada i wstyd!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzeczywiście wstyd, ciekawe na co idzie opłata klimatyczna, którą każdy przybywający do tej miejscowości płaci?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.