Facebook Google+ Twitter

Władysławowo, letnia stolica Polski (część I, wstydliwa)

Szok, zażenowanie. Obok ratusza zarośla, chaszcze. Dróżki z wystającymi kamieniami, rozbite płyty chodnikowe. Dzielnica z dawnej epoki. Nie pasuje do tej ukwieconej, reprezentacyjnej. Inne koncepcje zagospodarowania przestrzennego miasta?

1 z 31 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Jerzy Kirzyński
Jerzy Kirzyński

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

W części pokazał Pan upływ czasu i tereny niezagospodarowane, na które zapewne co bardziej przedsiębiorczy mają już swoje plany, zapewne już wkrótce te tereny przestaną wyglądać jak bezpańskie, za to będą pogrodzone i trudno będzie nimi postronnemu człowiekowi przejść.

Ale mnie najbardziej zawsze przeraża niefrasobliwość służ miejskich oraz samych wczasowiczów. Choćby na plaży widać, że nikt nie jest odpowiedzialny w sezonie za jej sprzątanie, a to zapewne należy do obowiązków właściciela plaży.

Te obowiązki w moim odczuciu powinny być realizowane codziennie w świątek, piątek i w niedzielę jak w wielu cywilizowanych miejscach na świecie, a nie tylko w dni powszednie od 8 do 16, albo i nawet rzadziej patrząc na zwały śmieci obok koszy. Taka niefrasobliwość służ sprzątających może grozić jakąś epidemią.

A i sami użytkownicy jakby nie nawykli do utrzymywania czystości ... mnie uczono od dziecka tzw. kultury podstawowej, a z niej wynikało, że na plaży, w lesie, w parku czy gdziekolwiek bądź w naturze nie zostawia się po sobie śmieci.

A tutaj butelki, puszki po piwie leżą wszędzie, zapewne też kapsle wyczuwalne są powszechnie pod kocem, jeśli samemu ich się nie zbierze.

Władysławowo letnią stolicą polski - jakby mocno zapomnianą przez włodarzy tego miejsca? Tak przedstawiona nie zachęca od spędzenia tu wakacji. Żenada i wstyd!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzeczywiście wstyd, ciekawe na co idzie opłata klimatyczna, którą każdy przybywający do tej miejscowości płaci?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.