Facebook Google+ Twitter

Władza woli rządzić nami z Warszawy

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2007-10-23 10:25

Kolejne przetasowania na szczeblach lokalnych władz nie wróżą nic dobrego. Może się okazać, że zarządzanie województwem zostanie całkowicie sparaliżowane. Przykład? Marszałek Łoś, kiedy jego partia świętowała triumfalne zwycięstwo, ciągle nie był pewien, czy z dolnośląskiego urzędu marszałkowskiego przeniesie się na Wiejską do Warszawy.

Wojewoda Krzysztof Grzelczyk (po lewej) i marszałek województwa Andrzej Łoś. / Fot. Paweł RelikowskiNie będzie komu sprawować władzy w województwie. Dolnośląscy samorządowcy jadą do stolicy
Na Dolnym Śląsku mamy kryzys władzy. Większość rządzących województwem chce zamienić posady na rządowe. Ale tylko wojewoda Krzysztof Grzelczyk po przegranej PiS-u pracę zmienić musi.
Wybory wygrała PO. Posłem został urzędujący od roku marszałek województwa Andrzej Łoś, senatorami Leon Kieres, przewodniczący sejmiku, i jego zastępca Stanisław Jurcewicz. Z sukcesem wystartowali w wyborach Ewa Drozd, Norbert Wojnarowski i Marcin Zawiła, którzy na Dolny Śląsk będą patrzeć z warszawskiej perspektywy.

M.K.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.