Facebook Google+ Twitter

Władze Birmy zakazały sprzedaży koszulek z napisem "Nobody"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-22 09:13

Największe sklepy w Rangunie, głównym mieście handlowym Birmy, rozpoczęły wycofywanie ze sprzedaży koszulek z markowym napisem „Nobody". Powodem są litery „NO", czyli „Nie", które mogą zdaniem birmańskich władz sugerować głosowanie przeciw nowej konstytucji kraju. Referendum konstytucyjne zaplanowane jest w Birmie na 10 maja.

Władze birmańskie aresztowały już kilkadziesiąt osób za noszenie koszulek z napisem „NO". Napis ten stał się hasłem referendalnym birmańskiej opozycji, która jest przeciwna przyjęciu opracowanej przez rządzącą juntę konstytucji.

Według opozycji konstytucja jest niedemokratyczna, nie była konsultowana z żadnymi ugrupowaniami politycznymi, a społeczeństwo nie zna jej zapisów.

Wycofywanie koszulek z napisem „Nobody" jest kolejnym represyjnym działaniem władz, które chcą doprowadzić za wszelką cenę do przyjęcia nowej ustawy zasadniczej. Mieszkańcy Rangunu spodziewają się, iż niebawem ze sklepów zaczną być wycofywane także spodnie z logo firmy „Nobody". Litery „NO" są na nich widoczne równie dobrze, jak na koszulkach.

Birma od ponad czterdziestu lat rządzona jest przez juntę wojskową, która doprowadziła kraj do katastrofalnego stanu gospodarczego, a mieszkańców pozbawiła swobód obywatelskich.

Renik, New Delhi/jędras

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.