Facebook Google+ Twitter

Władze Gudżaratu zakazały dystrybucji książki o Gandhim

Po tym, jak w prasie pojawiły się recenzje, że książka przedstawia Gandhiego jako biseksualistę i rasistę. Parlament stanu Gudżarat jednogłośnie przegłosował zakaz dystrybucji książki "Wielka dusza: Mahatma Gandhi i jego walka o Indie"- czytamy w tvn24.pl.

Burzę wywołał fragment, w którym autor opisuje relacje Gandhiego z nijakim Hermanem Kallenbachem oraz fragment, w którym Gandhi wypowiada się na temat mieszkańców Afryki Południowej. Według Josepha Lelyvelda, autora najnowszej książki o wielkim Indusie, Gandhi porzucił swoją żonę i dzieci dla niemieckiego kulturysty z żydowskimi korzeniami.

"To daleko idąca nadinterpretacja ze strony recenzentów""Napisał to, co uważał, że znalazł w mojej książce i nazwał Gandhiego biseksualistą, słowem, które w ogóle nie pojawia się w mojej książce, i rasistą, słowem, które pojawia się w książce raz, i to nie w odniesieniu do charakteru Gandhiego, ale do jednego zdania, którego Gandhi użył dwa czy trzy razy" - to reakcja Lelyvelda na autora recenzji w "Wall Street Journal".
- "A teraz pytają mnie, dlaczego nazywam Gandhiego biseksualistą, czego nie zrobiłem, i dlaczego nazywam go rasistą, czego także nie zrobiłem. Bardzo ciężko się bronić w takiej sytuacji - dodaje autor.

Przedstawicieli indyjskich władz to nie przekonuje. Szef władz stanowych Gudżaratu nazwał książkę Lelyvelda "perwersyjną z natury", podaje tvn24.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.