Facebook Google+ Twitter

Władze Jerozolimy chcą burzyć domy w palestyńskiej części miasta

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-22 21:46

Władze Jerozolimy planują wyburzyć kolejne domy we wschodniej palestyńskiej części miasta. Już wcześniej przeciwko podobnym akcjom protestowały Stany Zjednoczone i Unia Europejska argumentując, że Izrael łamie w ten sposób międzynarodowe zobowiązania.


Policja i pracownicy urzędu miasta doręczyli właścicielom budynków decyzję o wyburzeniu. Zrównane z ziemią mają zostać domy w dzielnicach Beit Hanina i Shufat w których, znajduje się w sumie 65 mieszkań. Wcześniej władze miasta poinformowały o planach wyburzenia 88 innych domów w dzielnicy Silwan.

Działania Izraela krytykowały Stany Zjednoczone i Unia Europejska. Ameryakńska sekretarz stanu, Hillary Clinton powiedziała, że Tel Awiw łamie miedzynarodowe zobowiązania. Władze Autonomii Palestyńskiej stwierdziły z kolei, że Izrael burząc arabskie domy i stawiając na ich miejscu żydowskie uniemożliwi powstanie palestyńskiego panstwa, ze stolicą w Jerozolimie.

Władze miasta decyzję o wyburzeniu argumentują tym, że domy zostały zbudowane nielegalnie. Palestyńczycy mówią, że nie mają wyjścia, gdyż Izrael nie wydaje im pozowleń na budowę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.