Facebook Google+ Twitter

Władze Kambodży walczą z turystami, którzy przyjeżdzają robić nagie fotografie w kompleksie świątynnym Angkor

Turyści robiący sobie nagie zdjęcia w kompleksie świątynnym Angkor w Kambodży - z takim problemem borykają się władze tego kraju. Mimo surowych kar, pojawiają się doniesienia o kolejnych incydentów z udziałem turystów z Europy czy Stanów Zjednoczonych.

 / Fot. By Allie Caulfield (http://www.flickr.com/photos/wm_archiv/3935903735/) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia CommonKambodżańskie świątynie upodobali sobie nie tylko zagraniczni turyści, którzy podziwiają ich piękno, ale także ci, którzy w ich wnętrzach robią sobie nagie zdjęcia.

W ubiegłym roku kilku zagranicznych turystów przyłapano na takim procederze w świątyniach kompleksu Angkor, który jest najpopularniejszą atrakcją turystyczną w państwie.

W lutym br. świątynne straże aresztowały dwie amerykańskie siostry po tym, jak przyłapano je na robieniu sobie nagich zdjęć na tyłach świątyni Preah Khan. Młode turystyki z Arizony zostały skazane na karę 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu, grzywnę 250 dolarów, deportację oraz czteroletni zakaz wjazdu do Kambodży.

W styczniu za to samo przewinienie deportowano trzech Francuzów. Tegoroczne incydenty nie były pierwszymi tego typu, jednak poprzednie próby obnażania się w świątyniach zostały udaremnione.

Czytaj także: W ciągu roku wyrzucamy żywność o wartości aż 400 mld dolarów (wideo)


Mieszkańcy Kambodży są zrozpaczeni i zażenowani sytuacjami, jakie mają miejsce w świątyniach, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zarządcy kompleksu zamierzają umieścić w nim plakaty, które będą ostrzegały przed surowymi konsekwencjami takich czynów.

Źródło: AIP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.