Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19350 miejsce

Władze Kutna na otwarciu terminalu kontenerowego w Holandii

W poniedziałek w holenderskim mieście Coevorden otwarto kolejny terminal kontenerowy firmy Nijhof-Wassink - Europark. Na miejscu nie zabrakło kutnowskich władz. Trzeba zaznaczyć, że w Kutnie niebawem powstanie terminal intermodalny i właśnie firma Nijhof-Wassink wykupiła ziemię na wybudowanie centrów logistycznych.

Przedstawiciele Nijhof-Wassink oraz prezydent miasta Kutno, Zbigniew Burzyński oraz Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta. / Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta KutnoJak informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kutno, w uroczystości otwarcia brali udział: Zbigniew Burzyński (prezydent Kutna), Jacek Boczkaja (zastępca prezydenta, a także przedstawiciele Nijhof-Wassink), Roman Przywarty i Maciej Pińczak. W ceremonii uczestniczył m.in.: minister transportu, robót publicznych i gospodarki wodnej Królestwa Holandii, kilkuset pracowników Nijhof-Wassink oraz kontrahenci firmy.

kontenery / Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta KutnoEuropark stanowi wspólne holendersko-niemieckie przedsięwzięcie, wykorzystujące zurbanizowane tereny przemysłowe wyposażone w pełną infrastrukturę techniczną z dostępem do sieci drogowej, kolejowej i szlaków wodnych.

Oddanie do użytku terminalu w Coevorden umożliwi połączenia kolejowe z przyszłym terminalem intermodalnym w Kutnie. Inwestycję tę realizować będzie PCC Intermodal, a jego budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku. Kutnowski terminal będzie obsługiwał bezpośrednie połączenia pomiędzy Europarkiem w Coverden i Kutnem, a także z portem w Rotterdamie i Antwerpii.

Tak ma wyglądać przyszły kutnowski terminal. / Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kutno W kompleksie logistycznym Nijhof - Wassink powstaną docelowo trzy hale o powierzchni około 8 tysięcy metrów kwadratowych każda.

Powstanie terminalu, w połączeniu z istniejącą i planowaną siecią dróg i autostrad, wpłynie korzystnie na znaczenie Kutna, jako regionalnego centrum logistycznego.

Źródło: Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kutno

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.