Facebook Google+ Twitter

Władze ŁKS potępiają antysemicki wybryk swojego zawodnika

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-04-30 13:47

W związku z incydentem, który miał miejsce podczas spotkania 25. kolejki Orange Ekstraklasy ŁKS Łódź - Widzew Łódź, władze ŁKS SSA kategorycznie potępiają zachowanie zawodnika naszego klubu Arkadiusza Mysony.

Jako klub ze stuletnią tradycją - doświadczony przez historię i doskonale rozumiejący ducha sportowej rywalizacji - zdecydowanie odcinamy się od treści hasła, które po zakończeniu zawodów przypadkowo znalazło się na koszulce piłkarza ŁKS Łódź. Chcemy podkreślić, że do momentu dzisiejszej publikacji w jednym z dzienników ogólnopolskich, nikt z przedstawicieli klubu nie wiedział o całym zajściu, co sprawia, że podobnie jak reszta środowiska piłkarskiego jesteśmy bardzo zbulwersowani zachowaniem zawodnika. Zachowaniem niegodnym
miana profesjonalnego piłkarza, którego w żaden sposób nie tłumaczą emocje towarzyszące derbowym zmaganiom.

Jednocześnie pragniemy poinformować, że niezależnie od działań Komisji Ligi Ekstraklasy SA, która w ramach środka zapobiegawczego zawiesiła Arkadiusza Mysonę w prawach zawodnika do uczestnictwa w rozgrywkach mistrzowskich, po zakończeniu wewnętrznego postępowania wyjaśniającego zdecydujemy o ukaraniu piłkarza zgodnie z regulaminem dyscyplinarnym PZPN.

Nie chcąc, aby nasz klub był w jakikolwiek sposób kojarzony z antysemityzmem, chcemy
raz jeszcze przeprosić wszystkie osoby, które poczuły się urażone zachowaniem zawodnika naszego klubu. Mamy także
nadzieję, że nieodpowiedzialny wybryk jednej osoby nie będzie skutkował ukaraniem całego zespołu, heroicznie walczącego o utrzymanie się w Orange Ekstraklasie.


Andrzej Pożarlik, Prezes Zarządu ŁKS SSA

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 01.05.2008 10:38

A w tym wszystkim śmieszy mnie czas reakcji na zdarzenie. Przypomne tylko że mecz ŁKS-Widzew rozegrany został 3 tygodnie temu i przez ten okres wszystkim umknął taki szczegół, że piłkach paradował w koszulce z antysemickim napisem.
Porażka mediów...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.