Facebook Google+ Twitter

Władze Nigerii będą ścigać winnych religijnych zamieszek w Jos

Wiceprezydent Nigerii, Goodluck Jonathan, ogłosił, że nigeryjskie władze będą ścigać odpowiedzialnych za zamieszki międzyreligijne w miejscowości Jos.

Jos / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Downtown_Jos.jpgJak podaje Jonathan, rząd jest zdeterminowany by ścigać osoby, które słowem lub czynem, bez względu na stanowisko, zachęcały lub podżegały do walk, które miały miejsce ostatnimi czasy w Jos, miejscowości położonej w środkowej Nigerii. Odpowiedzialni za walki mają być aresztowani i przekazani wymiarowi sprawiedliwości.

W ciągu czterech dni walk, w miejscowości Jos, między chrześcijanami a muzułmanami, zginęło, według jednych danych blisko 300 osób, według innych ok. 160, a 18 tys. opuściło swoje domostwa.

Przyczyną konfliktu, według jednych źródeł miała być budowa muzułmańskiego meczetu w dzielnicy Nassarawa Gwom, zamieszkanej w większości przez chrześcijan. Z innych danych wynika, że przyczyną zarzewia miał być spór o własność między chrześcijaninem a muzułmaninem.

Natomiast, w sąsiadującej z Jos, miejscowości Kuru Karama, położonej 30 km na południe od niej, znaleziono na dnie kilku studni, rozkładające się zwłoki ok. 62 osób. Bardzo prawdopodobne, że ze względu na stan rozkładu, w jakim się znajdują, studnie zostaną zasypane.

Pełniący obowiązki szefa państwa, Goodluck Jonathan, w przemówieniu telewizyjnym dodał, że oddziały wojskowe zostały zmobilizowane do zapewnienie bezpieczeństwa w Jos i pobliskich miejscowościach.

www.ekai.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.