Facebook Google+ Twitter

Władze Piekar Śląskich donoszą na dziennikarzy lokalnej gazety?

Redaktor naczelny i wydawca Przeglądu Piekarskiego usłyszą wkrótce zarzut popełnienia przestępstwa z art. 14 ustawy o prawie prasowym. Na dziennikarzy doniósł wiceprezydent miasta, bo w kilku numerach gazety brakowało stopki redakcyjnej.

 / Fot. ChiragPatnaik (talk)/Domena publicznaPrzegląd Piekarski to niezależny miesięcznik miejski, który od wielu lat patrzy na ręce władzy samorządowej Piekar Śląskich, a często ujawnia też patologie w funkcjonowaniu urzędu miasta i podległych mu jednostek.

W kilku numerach czasopisma nie została opublikowana stopka redakcyjna, co pozostaje w niezgodzie z prawem prasowym. Stopka bowiem jest po to, aby wiadomo było kto gazetę wydaje, jest za nią odpowiedzialny i jak go znaleźć.

Brak informacji o redakcji Przeglądu Piekarskiego w niektórych jego wydaniach nie był chyba wielką trudnością w ustaleniu nazwisk redaktora naczelnego i wydawcy dla jednego z wiceprezydentów miasta, który - według nich - złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z art. 14 ustawy o prawie prasowym.

- Do tej pory byłem w tej sprawie świadkiem, ale w najbliższy wtorek prowadzący śledztwo policjant przedstawi mi zarzut złamania prawa - powiedział dla Wiadomości24.pl Maciej Wąsowicz, redaktor naczelny Przeglądu Piekarskiego. Podobne zarzuty usłyszy też wydawca i niedawny konkurent obecnego prezydenta w wyborach samorządowych, Krzysztof Turzański.

Rzecznik prasowy piekarskiego urzędu, Artur Madaliński, nie potrafił dzisiaj potwierdzić, czy istotnie któryś z dwóch wiceprezydentów złożył doniesienie na dziennikarzy.

Także asp. szt. Piotr Budzyń, oficer prasowy KMP w Piekarach Śląskich, gdzie toczy się śledztwo, nie wiedział, czy takie doniesienie w ogóle wpłynęło. - Być może zawiadomienie takie zostało przysłane pocztą i zajmuje się nim któryś z oficerów - powiedział w rozmowie telefonicznej z dziennikarzem Wiadomości24.pl.

- Doniesienie ze strony prezydenta miasta jest odwetem za odwagę, bezkompromisowość i rzetelność w pracy dziennikarskiej - komentuje całe zdarzenie Maciej Wąsowicz, który zapowiedział na wtorek konferencję prasową, a na portalu społecznościowym Facebook rozpoczął akcję w obronie wolnych mediów pn. "Stop_k".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Maciej Wąsowicz
  • Maciej Wąsowicz
  • 08.01.2011 14:25

Każdy może zostać sygnatariuszem listu. Wystarczy wysłać maila o treści: popieram na adres:

maciej.wasowicz@silesia24.com.pl. Należy podać imię i nazwisko oraz nazwę reprezentowanej instytucji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.