Facebook Google+ Twitter

Władze rozwiązują problemy kolejowe Ostrowca Świętokrzyskiego

W ostatnim czasie pojawiły się przesłanki, że problemy związane z funkcjonowaniem kolei w Ostrowcu Świętokrzyskim zostaną w nieodległym czasie rozwiązane. Przynajmniej niektóre z nich.

Kładka w rejonie dworca PKP w Ostrowcu Świętokrzyskim wymaga solidnego remontu. / Fot. Krzysztof KrzakDo końca czerwca tego roku ma być oddane do użytku bezpieczne przejście przez tory w rejonie ulicy Mostowej, które zostało zamknięte w związku z budową wiaduktu i obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego. Było to możliwe dzięki porozumieniu wypracowanemu podczas rozmów Prezydenta Miasta, Jarosława Górczyńskiego z przedstawicielami PKP Polskie Linie Kolejowe, PKP Nieruchomości oraz PKP. Zaproponowane rozwiązanie zapewni bezpieczne poruszanie się mieszkańców, dzięki wykonaniu barier ochronnych, tworzących tzw. "labirynty".

Podczas wspomnianych rozmów porozumiano się również w sprawie remontu kładki nad torami, która z powodu złego stanu technicznego była w ubiegłym roku zamknięta przez kilkanaście tygodni, zmuszając mieszkańców do skracania sobie przejścia w kierunku centrum miasta przez tory. Koszt remontu kładki, który oszacowano na 1 milion 200 tysięcy złotych pokryją w równej części trzy podmioty: PKP PLK, PKP S.A. i Urząd Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Po zakończeniu prac kładka przejdzie na stan PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.Dworzec PKP w Ostrowcu Świętokrzyskim (marzec 2014 r.) / Fot. Krzysztof Krzak

Władze Ostrowca Świętokrzyskiego czynią też starania nad przejęciem od kolei budynku dworca, który został zamknięty kilka lat temu, gdy PKP wycofały połączenia pasażerskie w kierunku Sandomierza i Stalowej Woli. - Jesteśmy zainteresowani jako miasto, aby ten dworzec nie świecił pustkami, aby przywrócić do niego życie - mówił Prezydent Miasta, Jarosław Górczyński, w rozmowie z mediami. - Mamy pomysł, aby jedną z instytucji miejskich przenieść częściowo do tego obiektu.
Szczegółów w tej ostatniej kwestii prezydent nie chciał jednak ujawnić.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.