Facebook Google+ Twitter

Władze Rygi zabroniły marszu pamięci byłych SS-manów

Komisja ryskiego samorządu po rozpatrzeniu podań o przeprowadzenie pikiet, pochodów ulicznych i zgromadzeń zabroniła dziś przeprowadzenia w dniu 16 marca 2009 r. marszu pamięci byłych SS-manów.

Ryga / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/4c/Ryga-domCzarnoglowych.jpg/800px-Ryga-domCzarnoglowych.jpgDzień 16 marca na Łotwie obchodzony jest jako tzw. Dzień pamięci łotewskich legionistów. Komisja wzięła pod uwagę opinie organów ochrony prawnej i większością głosów zabroniła przeprowadzenia jakichkolwiek uroczystości pod pomnikiem Wolności w Rydze. Odpowiednie zarządzenie trafiło już do policji i organów bezpieczeństwa. Wszystkim, którzy złożyli podania o wyrażenie zgody na przeprowadzenie imprez w poniedziałek 16. marca 2009 r. samorząd wyda administracyjne decyzje odmowne.

Źródło: Interfax

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 10.03.2009 09:38

Gdy już niebawem w polskich szkołach przestaną uczyć historii, bo historia Polski - zacznie się od czasów Wielkiego Elektryka, nikt już nie będzie pamiętał tragicznych dla Polaków rządów w II RP. II Wojna Światowa zweryfikowała całą polską politykę zagraniczną. Okazało się, że w ogóle nie mieliśmy przyjaciół.... Razem z hitlerowcami nasz naród wyżynali Łotysze, Litwini, Rosjanie a w szczególności - nacjonalistyczne bandy Ukraińców, z rąk których wymordowano w pogromie na polskich Kresach blisko 180 tysięcy rodaków, kobiet i dzieci w potwornych męczarniach. Tylko Żydzi potrafili nagłośnić na cały świat!!! mord kilkudziesięciu ziomków w Jedwabnem przez hitlerowskich oprawców oraz pomagających im kilkunastu polskich bandytów. Teraz w świecie uchodzimy za antysemitów.... Zapomniałem o Czechach, którzy "odegrali się" na nas za zajęcie przez Polaków - Zaolzia. Taką mieliśmy politykę zagraniczną w II RP. A czy dzisiaj otaczają nas przyjaciele?.... Fakt. Lubią nas Czeczeni i Gruzini..... Mam dość retoryczne pytanie do Pana Bogusława: ile dzisiaj w Polsce jest Polski?.... Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pokolenie naszych rodziców zapamiętało wyczyny łotewskich legionistów.
Powinien to być Dzień Hańby dla Łotyszów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Ciekawa informacja. Swoją drogą, czy ludzie nie mogą żyć normalnie, w przyjaźni patrzeć w przyszłość? Wszędzie się znajdą tacy, co chołubią przestępców, bandytów a dokonywane zbrodnie uważają za szczyt patriotyzmu i bohaterstwo. U nas też znalazłoby się wielu takich... To przecież nieludzkie i nienormalne!

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Krótka, treściwa informacja na aktualny i ciekawy temat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.