Facebook Google+ Twitter

Władze stolicy postanowiły walczyć z plagą komarów

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-06-12 17:26

Litry wypitej krwi i swędzące ukąszenia na całym ciele - po powodzi na Warszawę ruszyła plaga komarów. Władze miasta postanowiły walczyć z owadami. - Natychmiast po opadnięciu wody zaczynamy opryski - zapowiedziała prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz.

 / Fot. Paweł Relikowski/POLSKADwie fale powodziowe, gwałtowne ulewy i wysoka temperatura sprawiły, że nadrzeczne tereny w Warszawie stały się idealną wylęgarnią komarów. Dokuczliwe owady rozwijają się jednak nie tylko na obszarach zadrzewionych. Równie dobrym miejscem do rozmnażania się komarów są zalane przez powódź piwnice, których w całym mieście ciągle jest bardzo dużo. Entomolodzy ostrzegają, że teraz w Warszawie dokucza mieszkańcom dopiero pierwsze pokolenie owadów.

- Jeśli nadal będzie ciepło i wilgotno, komar brzęczący będzie się rozmnażał w bardzo szybkim tempie. Wtedy dopiero czeka nas plaga - mówią. Chcąc zapobiec pladze, władze miasta podjęły decyzję o opryskach rozległych terenów. Najskuteczniejszym sposobem na walkę z komarami jest rozpylenie nad zbiornikami wodnymi preparatu z miazgi czosnkowej. Ten środek jest w Polsce niestety nielegalny. Władze miasta będą musiały więc zastosować inne dostępne preparaty, które mogą okazać się jednak nie tak skuteczne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.