Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

165 miejsce

Władze Szczecina mają kłopot z odbiorem tyt. Honorowych obywateli

Władze Szczecina nie dość, że nie realizują ustawy dekomunizacyjnej, to jeszcze 71 lat po wojnie nie potrafią odebrać honorowego obywatelstwa miasta hitlerowskim i komunistycznym zbrodniarzom

Logo projektu / Fot. Zarząd Szczecina30 sierpnia każda kolejna rocznica Szczecińskich Porozumień sierpniowych, powinna zaczynać się od złożenia kwiatów na grobie Mariana Jurczyka, bo to on był głównym bohaterem ówczesnych przemian. To on miał odwagę stanąć na czele i pokierować protestem robotników w Szczecinie. Jednak w Szczecinie, Polsce i świecie nikt nie pielęgnuje pamięci o tym bądź nie bądź legendarnym przywódcy strajkowym.

W Szczecinie zazdrosne i małostkowe władze miasta, nadały już w 2008 r tytuł honorowego obywatela Szczecina Wałęsie, a tytuł Zasłużonego dla Szczecina - Jurczykowi dopiero w 2014 r. Chociaż wpadki i zasługi obu przywódców strajkowych są porównywalne, to Lech Wałęsa dostał Pokojową Nagrodę Nobla, był prezydentem RP, zarobił nieźle na swojej legendzie, zaś Marian Jurczyk pozostał w całkowitym zapomnieniu (Polska, świat), dochrapał się jedynie prezydentury Szczecina.

Także w liście, który z okazji rocznicy Porozumień sierpniowych prezydent Andrzej Duda skierował do szczecinian, nie było ani słowa o legendarnym przywódcy strajkowym ze Szczecina Marianie Jurczyku.. Dlaczego nie pielęgnujemy pamięci o historycznym bohaterze Marianie Jurczyku, a nie potrafimy odebrać tytułu Honorowych Obywateli miasta Szczecina zbrodniarzom Hitlerowskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Rada Miasta Szczecina nie nadawała Adolfowi Hitlerowi ani innym zbrodniarzom żadnych tytułów, ale już Nikicie Chruszczowowi, Konstantemu Rokossowskiemu, Pawłowi Batow, czy Władimirowi Dzandżgawie tak. Więc czas odebrać tytuły zgodnie z ustawą dekomunizacyjna!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.