Facebook Google+ Twitter

Władze zamknęły Wał Miedzeszyński, Warszawa stanęła w korkach

Wyłączenie z ruchu odcinka, którym codziennie przejeżdża kilkadziesiąt tysięcy samochodów, spowodowało gigantyczne korki.

 / Fot. Tadeusz Rudzki /http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:POL_WAW_Wa%C5%82_Miedzeszy%C5%84ski_2010.jpgO północy zamknięty został Wał Miedzeszyński na odcinku od skrzyżowania z ul. Trakt Lubelski do Trasy Łazienkowskiej. W najbliższych dniach kierowcy zmuszeni korzystać z objazdów, jadąc ulicami gen. Tadeusza Bora - Komorowskiego i gen. Emila Fieldorfa. W tych okolicach powstały dziś duże korki, ale nie doszło jeszcze do żadnej kolizji. Zatłoczony był dziś także most ks. Józefa Poniatowskiego, ponieważ głównie tamtędy kierowcy przeprawiają sie przez Wisłę.

Między godziną 7 a 10 ruch na ulicach objazdowych, przede wszystkim na Trakcie Lubelskim, ulicy Kadetów i przy węźle Marsa-Płowiecka został sparaliżowany. Nawet stojący na skrzyżowaniach policjanci nie byli w stanie zapobiec skutkom nagromadzenia się dużej liczby samochodów. Nie wszyscy podróżujący wiedzieli, że ten odcinek będzie zamknięty. Osoby jadące z Otwocka czy Józefowa były zdezorientowane.


Jak dowiedzieliśmy się w Komendzie Stołecznej Policji, jak na razie nie jest planowane zamknięcie innych ulic czy wprowadzenie dodatkowych ograniczeń w ruchu drogowym.

Zmiany w komunikacji miejskiej

W związku z zamknięciem odcinka Wału Miedzeszyńskiego, Zarząd Transportu Miejskiego wprowadził zmiany w rozkładach autobusowych. Zmiany dotyczą linii 119 (Dworzec Centralny - Międzylesie), 146 (Dworzec Wschodni - Falenica), 147 (Dworzec Wschodni - Wiśniowa Góra), 168 (Rakowiecka-Kosciół - Rembertów-Kolonia) , 213 (Błota - Błota), 411 (Metro Politechnika - Stara Miłosna) i N75 (Dworzec Centralny - Błota/Karczew). Wstrzymano funkcjonowanie przystanków: Ośrodek LOK, Ośrodek AZS, Ośrodek Cora, Fieldorfa, Most Siekierkowski, Narodowa, Kadetów, Sęczkow, Wojsławicjka, Kanał Nowe Ujście, Bronowska, Jeziorowa, Wodniaków, Kombajnistów, Peonii, Skalnicowa, Cyklamenów; Romantyczna, Rychnowska oraz Meissnera. Podróżujący tymi liniami powinni dokładnie sprawdzić, którędy będzie jechał autobus i przygotowac się na dłuższą podróż.

Sprawdź zmiany w komunikacji miejskiej:
Zamknięcie dla ruchu Wału Miedzeszyńskiego

Źródła:
Urząd miasta Warszawa
Tvnwarszawa.pl
TVN24

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jechałam samochodem z Mokotowa na Grochów rano ok. 7.00 i w ogóle nie było korków, zdziwiłam się. Wyjechałam znacznie wcześniej, bo szykowałam się na wielkie korki. Wracałam ok. 13.00 i też było w miarę normalnie - jak na Warszawę. Tak więc nie jest tak źle, ale nie wiadomo jak będzie w popołudniowym szczycie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.