Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4015 miejsce

Włamał się na serwery NASA. Twierdzi, że widział dowody istnienia UFO

Gary McKinnon to pochodzący z Wielkiej Brytanii haker oskarżony o włamania do komputerów rządu USA. Wczoraj brytyjska minister spraw wewnętrznych odmówiła jego ekstradycji do Stanów Zjednoczonych.

Gary McKinnon / Fot. Wilsha, lic. cc-by-sa 3.0, źródło: Wikimedia CommonsGary McKinnon został oskarżony o włamania do 97 komputerów. W sieci, do której się dostał znajdowały się komputery NASA, US Navy, Armii Stanów Zjednoczonych, Departamentu Obrony, Sił Powietrznych oraz Pentagonu. Straty poniesione wskutek włamania oszacowano na 700 tys. dolarów.

McKinnona po raz pierwszy aresztowano w 2002 r., ale został zwolniony bez postawienia zarzutów. Zatrzymano go ponownie w czerwcu 2005 r., tym razem także został zwolniony. Nałożono na niego jedynie zakaz używania internetu.

Haker twierdzi, że na serwerach NASA znalazł zdjęcia z satelitów, na których widoczne były obiekty UFO. Utrzymuje on, że amerykańskie władze są w posiadaniu m.in. technologii antygrawitacji oraz urządzeń wolnej energii opierających się na energii próżni.

28 sierpnia 2008 r. Europejski Trybunał Praw Człowieka wydał nakaz ekstradycji hakera do Stanów Zjednoczonych. Jednak, jak donosi Gazeta.pl, wczoraj rząd Wielkiej Brytanii odmówił wydania McKinnona ze względu na jego stan zdrowia. Ma on zdiagnozowany Zespół Aspergera.

"Stany Zjednoczone są rozczarowane, badamy szczegóły sprawy" - poinformowała Victoria Nuland z Departamentu Stanu USA. O ekstradycję hakera, znanego także pod pseudonimem Solo, starano się 10 lat.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nareszcie ktoś się tam zachował po ludzku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.