Facebook Google+ Twitter

Włamanie do kościoła św. Anny w Warszawie

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2011-12-04 16:02

W nocy z soboty na niedzielę, nieznani sprawcy włamali się do kościoła Św. Anny w Warszawie. Zniszczono skarbonkę z pieniędzmi, uszkodzono figurkę i naruszono konstrukcję drzwi wejściowych.

 / Fot. Alina Zienowicz/Wikipedia/CCInformację o włamaniu potwierdza TVN24 Dorota Tietz ze stołecznej policji. "W niedzielę rano dyżurny otrzymał zgłoszenie od księdza z kościoła Św. Anny, że w świątyni są ślady plądrowania. Sprawcy zniszczyli skarbonkę z pieniędzmi, stłukli figurkę i naruszyli konstrukcję drzwi wejściowych" - poinformowała.

Policja zabezpieczyła ślady włamania.

Czytaj również: Żebracy pobili się w kościele Św. AnnyDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

@ Pani Ewo - jak widac - Pana Boga nie interesują zbytnio ani obiekty, ani forsa, ani złodzieje, ani ci, którzy "na Jego chwałę" łamańce wykonują. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Jadwiga Kowalczyk

To ten sam kościół.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wiem czy warto wydziwiać się nad tym krzyżem. Jarosław Kaczyński określił jasno jego znaczenie mówiąc publicznie, że to substytut pomnika.Wyniesiony do kościoła krzyż przestał być substytutem pomnika Lecha Kaczyńskiego dlatego ta nawiedzona formacja polityczna całkowicie straciła nim zainteresowanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gorol
  • gorol
  • 05.12.2011 08:38

wartosc krzyza odwija sie od tego w jakim miescu stoi.w kosciele jest bezwartosciowy ale na krakowskim przedmiesciu czy w sali sejmowej jego cena bezporownywalnie rosnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy to jest ten kosciół, gdzie przeniesiono krzyż z Krakowskiego Przedmieścia? Przeciez powinni tam dzień i noc koczować obrońcy z Joanną na czele. Pognała by włamywaczy równie skutecznie jak księży spod pałacu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W roku ubiegłym też włamano się do tego kościoła. Złodziej próbował wyłamać kinkiety w jednej z kaplic. Kinkiety były pod napięciem, więc amator cudzego mienia został porażony prądem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, to było nie tak dawno. Nawet miesiąc nie minął od tamtego zdarzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pech, bo nie tak dawno pisałaś, że doszło tam do burdy w wyniku której również mienie kościoła uległo uszkodzeniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.