Facebook Google+ Twitter

Włamanie do serwerów Państwowej Komisji Wyborczej. Hakerzy wykradli dane pracowników PKW

Anonimowi hakerzy podpisani “Gandzia dla Palacza” & “Pendolino Team” przesłali serwisowi Niebezpiecznik dowody na to, że dokonali włamania na serwery Państwowej Komisji Wyborczej. PKW potwierdziła złamanie zabezpieczeń.

https://flic.kr/p/buzNK5 / Fot. hackNY.org/CC BY SA 2.0Serwis Niebezpiecznik.pl otrzymał 270 rekordów z danymi pracowników Krajowego Biura Wyborczego i Państwowej Komisji Wyborczej. Wśród przesłanych danych znajdują się imiona i nazwiska, służbowe adresy email, loginy i hasła, klucze zabezpieczeń.

Wśród przesłanych adresów znajdują się dane z domen eo.pl i npc.pl. Należą one do firm, które świadczyły usługi dla Krajowego Biura Wyborczego. Przedsiębiorstwo Net PC chwali się na swojej stronie wdrożeniami dla PKW.

"Nie sądzimy, aby zaatakowany system był powiązany z infrastrukturą hostującą serwery biorące udział w zliczaniu głosów z niedzielnych wyborów, ale patrząc po tym, jak dokonano eskalacji uprawnień po niedawnym włamaniu do Giełdy Papierów Wartościowych, wszystko jest możliwe" - pisze Niebezpiecznik.

Czytaj także: Masz smartfon z Androidem? Uważaj na podejrzane SMS-y


Państwowa Komisja Wyborcza wydała oświadczenie, w którym potwierdza włamanie do baz strony internetowej pkw.gov.pl. Czytamy w nim zapewnienia, że strona ta działa w innej sieci niż serwis wyborczy. "Wyniki wyborów nie są w żaden sposób zagrożone" - informuje PKW. W ostatnim punkcie oświadczenia przedstawiciele Państwowej Komisji Wyborczej napisali, że "liczenie głosów trwa i odbywa się niezależnie od uzyskania nieuprawnionego dostępu do strony www.pkw.gov.pl".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (34):

Sortuj komentarze:

Tym razem PSL przedobrzył w manipulacji, oznacza to rychły koniec tej partii uzurpującej sobie reprezentacje Polskiej wsi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Książeczka na krzyżyk. A oni nie uwierzyli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Marku - podobno 50% Polaków nie wie, że stanowi połowę ludności. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda, że dziennikarze zachłystujący się przed wyborami każdym słowem polityków, nie poświęcili ani jednej chwili na objaśnienie techniki wyborczej.
----------------------------------------------
Pani Jadwigo, a ładnie to tak nawoływać do edukacji wyborcy? :)))
Jeszcze zrozumiałby o co w takim systemie chodzi i dopiero by było...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Marku
- zepsutym kołem była ta idiotyczna zszywka kilku list wyborczych. Ludzie stawiali krzyżyki przy znanych sobie (popieranych) nazwiskach, rozrzuconych na kilku kartach. Przypuszczam, że najwięcej głosów nieważnych to własnie te "książeczki".
Organizatorzy wyborów żyją w wieży z kości słoniowej i sądzą, że każdy obywatel potrafi czytać ze zrozumieniem. Tymczasem świadomość tych spraw "w narodzie" jest równa informatycznej wiedzy panów sędziów, którzy się kolejno podają do dymisji.
Głosy nieważne są w każdych wyborach; w tych, o ich zwiększeniu, zdecydowała kretyńska "książeczka".
Szkoda, że dziennikarze zachłystujący się przed wyborami każdym słowem polityków, nie poświęcili ani jednej chwili na objaśnienie techniki wyborczej.

Panie Konopka - niechże się pan przestanie wpatrywać w lustro. :))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na okoliczność takiego stwierdzenie o niezagrożonej demokracji przypomniałem sobie taki skecz z Bolkiem i traktorem, z kabaretu TEY. Gdy Bolek stwierdził, że "tjaktoj się popsuł, bo koło się zepsuło" został zaraz obsztorcowany za takie gadanie, bo przecież traktor ma aż cztery koła, a popsuło się zaledwie jedno... Czyż taka wersja nie lepiej brzmi dla ucha?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A bo te ludziska takie nierozgarnięte są... Nie dość, że na te wybory poszli, to jeszcze nie umieli słusznego kandydata wybrać... Co za ludzie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Państwowa Komisja Wyborcza stara się jak może aby wynik wyborów był zbliżony do wcześniejszych wiarygodnych badań opinani, dających PO 37% głosów. Dużym problemem stała się nadgorliwość, która dała w niektórych okręgach 120 % głosów na PSL.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwigo Kowalczyk , żal mi Pani gdyż nie rozumieć wydarzeń musi być okropnym uczuciem. Proszę jednak nie zamartwiać się nie jest Pani wyjątkiem , tak również ma 30 % Polaków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewa Kopacz:

"Demokracja funkcjonuje i nic nie jest jej w stanie zagrozić"

"Trzeba będzie przeprowadzić analizę i sprawdzić, co się stało". ( w sprawie dużej liczby nieważnych głosów, miejscami do 40%)


Jak to co się stało. Stała się demokracja, która funkcjonuje ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.