Facebook Google+ Twitter

Włamanie na serwer Obywatelskiego Centrum Monitoringu Władzy

Kilkanaście dni temu w Tarnowie powstał nowy portal internetowy Obywatelskiego Centrum Monitoringu Władzy. Już wczoraj przestał jednak funkcjonować. Dzisiaj pojawiła się tam informacja, że ktoś włamał się na serwer i skasował dane.

http://www.obywatele.org

Portal www.obywatele.org stworzyła kilkanaście dni temu grupa młodych tarnowian, nazywając się "Obywatelskie Forum Monitoringu Władzy". Pisałem już o tym kilka dni temu. Była to swego rodzaju alternatywa dla oficjalnego forum miasta Tarnowa "www.forum.tarnow.pl", które - jako związane w lokalną władzą samorządową - nie zawsze potrafiło zachować obiektywizm, by użyć eufemizmu. Np. "banowało" tych, którzy mieli odmienne zdanie niż administratorzy.

Obywatelskie Forum Monitoringu Władzy poruszyło np. temat nepotyzmu w tarnowskim samorządzie, komentując fakt, iż jednym z wiceprezydentów miasta jest Henryk Słomka Narożański, a dyrektorem Kancelarii Rady Miejskiej jest Małgorzata Słomka Narożańska, żona wiceprezydenta.

Twórców forum można określić mianem "dysydentów" z miejscowej Platformy Obywatelskiej, a właściwie jej młodszej części. Nie zgadzając się na politykę, którą prowadzą "dorośli" politycznie działacze PO, młodzi zbuntowali się i stworzyli własne, krytyczne wobec władzy forum internetowe. Jego głównym twórcą był Maciek Stańczyk, który kandydował do Rady Miasta Tarnowa z listy PO.

I nagle okazało się, że forum przestało działać. Wczoraj nie można było dodawać komentarzy. Dzisiaj ukazał się na forum komunikat: - Obecnie trwają prace nad przywróceniem portalu do stanu sprzed awarii (czyt. włamanie na serwer i skasowanie danych). Do tego czasu brak jest możliwości komentowania poszczególnych artykułów. (....)

Szkoda, że tego typu inicjatywa młodych ludzi, spotkała się z taką reakcją. Gdzie jak gdzie, ale w internecie wolność słowa nie powinna być tylko czystym sloganem...

***
Sprostowanie:
jako założyciel i prawny właściciel domeny www.forum.tarnow.pl , licencji na skrypt ubbthreads oraz jeden z Administratorów forum, ani ja ani żadna inna osoba związana z Administracją forum nie miała nic wspólnego z włamaniem na serwer strony obywatele.org, również nie jesteśmy związani z władzą lokalną a na naszym forum może wypowiadać się każdy kto dostosuje się do panującego regulaminu.
Krzysztof Chuderski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

dziwnie dużo Pan wie na temat forum i zapytania do prezydentów Tarnowa,czy jestście finansowani przez miasto

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aha - nie przypominam sobie, żebyśmy przechodzili na 'ty'.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podoba mi się, że teorie spikowe nadal w modzie - z UM mam tyle wspólnego, że ostatnio byłem tam po dowód rejestracyjny samochodu. Ale niektózy wszędzie widzą 'układ'.

Komentarz został ukrytyrozwiń

proszę wybrać:
www.forum.tarnow.pl
zobaczycie: "oficjalne forum miasta tarnowa"

a na: www.tarnow.pl
zobaczycie właśnie to "forum"

no i jak łatwo można zorientować się, dlaczego "oddelegowany" na "link" człowiek ukrywa się pod ksywą "bramborek" - czyli "Grzegorz Ciekawy"

Dlaczego obawiasz się ujawnić swoje nazwisko, dlatego że tutaj też chcesz ludzi wprowadzać w błąd, tak jak w przypadku "forum.tarnów" ????

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znowu brak wiedzy.
1. forum.tarnow.pl nie jest związane z UM. To, że przeważają tam poglądy przeciwne niż pańskie o niczym nie świadczy.
2. na forum.tarnow.pl promuje się stronę obywatele.org. Jak widać mogą to robić - gdyby forum.tarnow.pl było agendą UM nikt by na to nie pozwolił, ale pan o tym nie wie, bo został pan wyrzucony z forum za notoryczne łamanie regulaminu, a nie za poglądy (jak próbuje pan sugerować)
3. obywatele.org faktycznie nie działają, ale to nie wina 'układu' - po prostu korzystają z oprogramowania, które ma niestety wiele dziur i ktoś wykorzystał jedną z nich. Mam nadzieję, że szybko wrócą online.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.