Facebook Google+ Twitter

Włamywacze zmorą działkowców ze Świebodzic

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-05-21 11:02

Wraz z nadejściem wiosny oraz pięknej pogody, na ogródkach działkowych pojawiają się wandale i złodzieje, nie oszczędzający bezradnych ludzi.

Splądrowana, piękna działka przy ulicy Zamkowej / Fot. Przemysław ChudyPoniszczone zamki, wybite szyby i nieopisanie duże straty moralne, to skutek serii włamań do altanek przy ulicy Zamkowej na Pełcznicy. Te przykre wydarzenia bardzo często zdarzają się w Świebodzicach, a w nocy z 18 na 19 maja, po raz kolejny dotknęły bezradnych działkowców.

Przybyła na miejsce policja z pobliskiej komendy potwierdziła, że włamania tego typu zdarzają się coraz częściej, szczególnie o tej porze roku, gdy właściciele ogródków wykaszają trawę.

Złodzieje, w poszukiwaniu kosiarek, demolują piękne ogrody w bajecznej okolicy zamku Książ. Najbardziej jednak przykre jest to iż niektórzy działkowcy chętnie zakupują sprzęt ogrodniczy niewiadomego pochodzenia, napędzając tym samym złodziejską machinę, której ofiarami sami mogą stać się w niedalekiej przyszłości.

Kradziony sprzęt sprzedawany jest na miejscowych targowiskach, gdzie klient zapewniany jest o pewnym źródle pochodzenia ogrodowych narzędzi. W świetle prawa, nawet jeśli nic nie zostało skradzione, policja ma obowiązek przyjąć zlecenie i nie funkcjonuje już określenie "mała szkodliwość czynu". Warto więc za każdym razem zwracać się do władz. Każde zgłoszenie może okazać się bardzo pomocne w procedurze namierzania złodziei. Policja zapewnia, że każde zgłoszenie trafia do dzielnicowego, który znając problemy danej okolicy, jest w stanie trafić na trop włamywaczy.

Pan Paweł, właściciel okradzionej działki zaznacza, że taka sytuacja zdarzyła mu się już drugi raz tej wiosny. Poprzednim razem łupem złodziei padły posadzone, ozdobne drzewka ogrodowe. Od sąsiadów z kolei wie, że poszukiwacze złomu potrafią nawet ukraść metalowe furtki ogrodzeniowe, które później trafiają na skup.

Czy uda się kiedykolwiek ująć sprawców tych aktów wandalizmu? Na to pytanie niestety nikt nie jest w stanie odpowiedzieć. Nie ulega jednak wątpliwości, iż wszelkiego rodzaju kosztowny sprzęt ogrodniczy należy zawsze zabierać ze sobą, nie dając złodziejom żadnych szans. Jednak unikając zakupu kradzionego sprzętu, działkowcy wspólnie mogą zredukować liczbę włamań do altanek ciesząc się nie zmąconym spokojem na swojej ukochanej działce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.