Facebook Google+ Twitter

Właściciel odpowie przed sądem za porzucenie psa

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-06-29 08:33

Po raz pierwszy łódzki sąd zajmie się sprawą porzucenia psa. Walkę o ukaranie więzieniem łodzianina, który przywiązał do płotu swojego pupila i uciekł, zapowiedział łódzki oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce.

We wtorek pismo w tej sprawie wysłano do łódzkiej prokuratury. Poszkodowanym jest pies Derbi, którego przywiązanego do płotu, zdezorientowanego i wystraszonego znaleźli przy swoim ogrodzeniu pracownicy schroniska przy ul. Marmurowej. Obok leżała książeczka zdrowia, co dowodzi, że czworonoga porzucił właściciel.

- Gdy go odwiązywaliśmy, cały czas patrzył w kierunku drogi. Potem sprawiał wrażenie, jakby nie wiedział, co się z nim dzieje. Przez pierwszych kilka dni nawet nie szczekał - opowiada Luiza Kopeć, pracownica schroniska.

Derbi ma 11 lat. Jest zdrowym, łagodnym, pięknym, dużym psem podobnym do owczarka. Właściciel musiał o niego dbać, bo z książeczki zdrowia wynika, że regularnie miał robione wszelkie szczepienia. W schronisku zastanawiają się, jak ktoś mógł zgotować mu teraz taki los.

- Przez tyle lat Derbi przywiązał się do swojego pana, do domu, w którym się wychował, był częścią rodziny, a teraz został wyrzucony jak zużyta szmata - mówi Małgorzata Włodarczyk, p.o. dyrektor łódzkiego schroniska.

Dzięki książeczce zdrowia pracownicy schroniska trafili do weterynarzy, którzy zajmowali się czworonogiem i ustalili, kto jest jego właścicielem. Janina Pacud, prezes łódzkiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, będzie żądała sprawiedliwości przed sądem w myśl ustawy o ochronie zwierząt. - Nie można pozbywać się psa, bo nam się znudził. On też ma uczucia i prawo do godnego traktowania. Będziemy walczyć o najsurowszą karę - mówi pani prezes.

Porzucenie czworonoga może zostać zakwalifikowane przez sąd jako znęcanie się nad zwierzęciem. Właścicielowi Derbiego grozić będzie rok więzienia.

Express Ilustrowany

 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.