Facebook Google+ Twitter

Właściciel TVShack odpowie za naruszenie praw autorskich. Grozi mu 10 lat więzienia

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-01-27 02:06

Richard O'Dwyer, 23-letni Brytyjczyk, jest prawdopodobnie pierwszą "ofiarą" antypirackich porozumień między krajami. Departament Sprawiedliwości USA domagał się ekstradycji studenta na teren Stanów z powodu naruszenia praw autorskich. Zgodził się na nią brytyjski sąd. Czy taki scenariusz czeka również polskich administratorów stron?

Informacja pozostawiona przez amerykański Departament Imigracji i Służb Celnych w związku z postanowieniem sądu / Fot. print screen / TVShack.netO'Dwyer jest twórcą amatorskiej witryny TVShack.net, którą prowadził od 2007 roku. Internauci zamieszczali na niej linki do różnych źródeł, gdzie nielegalnie można było ściągnąć filmy i seriale telewizyjne. Witryna nie udostępniała żadnych plików, była forum, na którym userzy wymieniali się linkami do serwisów hostujących, takich jak zamknięty niedawno Megaupload.

Twórca strony nie udostępniał nielegalnych kopii, nie trzymał ich na własnych serwerach, nie korzystał z nielegalnych plików. Według brytyjskiego prawa nie popełnił więc żadnego wykroczenia. Jednak w świetle restrykcyjnego prawa amerykańskiego stał się groźnym przestępcą.

Sąd w Nowym Jorku oskarżył O'Dwyera o naruszenie praw autorskich oraz spiskowanie w celu naruszenia praw autorskich. Każdy zarzut jest obłożony karą do 5 lat pozbawienia wolności. To oznacza, że chłopakowi grozi 10 lat więzienia.

Argumenty obrony, jakoby TVShack.net nie znajdowała się na amerykańskich serwerach i dlatego postępowanie powinno być prowadzone w Wielkiej Brytanii, nie przemówiły do sędziego. W połowie stycznia brytyjski sąd okręgowy orzekł, że student może zostać wydany do USA i sądzony przez amerykański sąd w obliczu zarzutów naruszenia praw autorskich.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

anima
  • anima
  • 05.02.2012 16:15

Zapomniałem Dodać Jakiej Prawdy.Prawdy o tym że wielkie korporacje nie dają zarabiać takim ludziom pokazanym w tym filmie.Czyli twórcy filmów nie zarabiają w ogóle a śmieci z wielkich korporacji i reklam trzepią siekę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
anima
  • anima
  • 05.02.2012 16:11

Film Antypiracki Chyba Śmieć Antypiracki.Ten film w żadnym stopniu nie pokazuje co to dokładnie jest piractwo.Film ten mydli oczy ludziom nie pokazując całej prawdy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Paulina Moskalik
  • Paulina Moskalik
  • 27.01.2012 20:31

"Absolutny skandal. 10 lat więzienia za skatowanie i zgwałcenie ze szczególnym okrucieństwem młodej kobiety i 10 lat za udostępnienie paru linków? Amerykanom przewróciło się totalnie w głowie... " cyt. Grzegorz Wink. Ja jestem zdania, że Ameryka to kraj ustroju totalitarnego. Jakim prawem USA sądzi obywateli z poza swojego kraju?! Jakim prawem Ameryka prowadzi wojny poza granicami swojego kraju najeżdżając na kraje Bliskiego Wschodu?! Jakim prawem Ameryka miesza się w suwerenność Internautów?! Jakim prawem pytam?! Amerykanie w rzeczywistości obawiają się INTELIGENCJI INTERNAUTÓW! Tego się boją! USA żyje w strachu, że nadszedł KRES NIEWOLNICTWA anonimowych globalistów. Internet połączył globalistów w JEDEN GŁOS i to bardzo donośny "VOX POPULI"!

I tego Ameryka się boi. Ale Ameryka jest przegrana w walce z Internautami! U.S.A. to wąż pożerający własny ogon, bo przecież Internet stworzyli właśnie oni na potrzeby wojska! I ta najpotężniejsza broń na świecie dostała się w ręce ludzi, którzy są na tyle inteligentni, by stanąć oko w oko z każdym totalitarnym przywódcą, z każdym szaleńcem bezwzględnie naruszającym Prawa Człowieka. Internet dał Człowiekowi "No Name" dostęp do PRAWDY, dostęp do WIEDZY, dostęp do FAKTÓW, a nie papki, jaką karmią nas media przesiąknięte na wskroś cenzurą. Internetu już nikt nie powstrzyma. Ten świat żyje własnym życiem i nic nie powstrzyma tego żniwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Paulina Moskalik
  • Paulina Moskalik
  • 27.01.2012 20:00

Cóż to za absurd! Dlaczego sąd amerykański ma sądzić Brytyjczyka?! Jaką ochronę daje Wielka Brytania swoim obywatelom? Rozumiem, że był sądzony przez sąd brytyjski, ale nie potrafię pojąć absurdu ekstradycji dzieciaka?! Przecież on ma 23 lata?! To student! Niech rządy wprowadzą prawo, administrację i psychologię do szkół zamiast karmić młodzież patriotyczną papką, bo jak widać to właśnie nieznajomość prawa, administracji i ludzkiej psychiki sprawia, że młodzi ludzie nie potrafią odnaleźć się we współczesnym świecie! Ja zapytałabym Wysokiego Sądu, SKĄD MIAŁ WIEDZIEĆ, ŻE POPEŁNIA PRZESTĘPSTWO?! Skąd miał to wiedzieć?!

"w świetle restrykcyjnego prawa amerykańskiego stał się groźnym przestępcą. Dlatego w maju 2011 roku Departament Sprawiedliwości USA wystąpił o ekstradycję 23-latka. Sąd w Nowym Jorku oskarżył O'Dwyera o naruszenie praw autorskich oraz spiskowanie w celu naruszenia praw autorskich. Obydwa zarzuty są obarczone karą do 5 lat pozbawienia wolności. Łącznie chłopakowi grozi 10 lat więzienia"

To absurd! Żyjemy w XXI wieku, w którym na każdym kroku czyhają miny prawne, zakręty tzw "Nowych Ustaw" i "Zmian w Ustawach" i ja nie pojmuje, dlaczego nie osądzono Rządu Brytyjskiego za NIEUŚWIADAMIANIE SWOICH OBYWATELI o ISTNIEJĄCYCH RESTRYKCJACH PRAWNYCH I KARNYCH!!!
Od tego należałoby zacząć!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 27.01.2012 13:31

Anglia też nie podpisała Karty Praw Podstawowych . Coś łatwo wydają swojego obywatela .

Komentarz został ukrytyrozwiń
kolos
  • kolos
  • 27.01.2012 09:58

Jak ktoś jeszcze nie wie,to po uchwaleniu przez polskich parlamentarzystów dezyderaty odnoszącej się odroczenia podpisania umowy ACTA,do sejmu wykonano telefon z ambasady USA z zapytaniem,jak odbywało sie głosowanie oraz JAK i KTÓRY poseł RP głosował.
Towarzysze z USA trzymają rękę na pulsie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.01.2012 09:41

Jeśli poogląda się seriale prawnicze, które przedstawiają właśnie takie paradoksy i mankamenty w prawie, to można się przestraszyć, za jakie rzeczy Amerykanie idą do więzienia