Facebook Google+ Twitter

Właścicieli jachtów skontroluje włoska skarbówka

Właścicieli jachtów we Włoszech czekają drobiazgowe kontrole, sprawdzanie dokumentów, a nawet konfiskata sprzętu. Policja skarbowa sprawdza czy posiadacze luksusowych statków nie unikają płacenia podatków - informuje wyborcza.biz.

Duży jacht motorowy - Gypsy Girl III. / Fot. Wikipedia (http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Motor_yacht_Gypsy_Girl_III.jpg&filetimestamp=20081128172734)Włoska policja skarbowa nie ma łatwego lata. Do końca sierpnia przeprowadzi ponad 25 tys. inspekcji, przede wszystkim na wybrzeżu. To część planu rządu, który chce walczyć z ukrywaniem i zaniżaniem dochodów przez Włochów.

Policja skarbowa, obliczyła, że w wyniku nielegalnych praktyk, wpływy podatkowe są niższe o 124 mld euro. Odbija się to mocno na stanie finansów państwa. Ubiegłoroczny deficyt budżetowy wyniósł 5,3 proc. PKB, a dług publiczny należy do najwyższych w Europie i wynosi 116 proc. PKB.

Włochy znajdują się wśród 15 najbogatszych krajów świata pod względem PKB przypadającego na mieszkańca, podczas gdy oficjalnie tylko 0,2 proc. podatników deklaruje roczny dochód powyżej 200 tys. euro. Podatków unikają biedni i bogaci, jednak skarbówka koncentruje się na tych drugich. Z szacunków wynika, że w tym roku uda się odzyskać 10 mld euro z tytułu nieopłaconych podatków.

- Wiemy, że nad morzem jest wiele osób, które uchylają się od płacenia podatków - mówi w rozmowie z Bloombergiem Luigi Magistro, szef włoskiej skarbówki, która ma już na swoim koncie
jeden medialny sukces - na początku maja policja skarbowa zarekwirowała 62-metrowy jacht "Force Blue" należący do milionera Flavia Briatore, zarzucając mu, że zalega z podatkiem na kwotę 4 mln euro. Na właścicieli jachtów podziałało to jak zimny prysznic - pisze wyborcza.biz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.