Facebook Google+ Twitter

Właściwa motywacja drogą do sukcesu

Nie raz i nie dwa zastanawialiśmy się, dlaczego naszemu sąsiadowi wszystko się udaje. Ma pieniądze, szczęśliwą rodzinę, a nam wszystko idzie jak pod przysłowiową górkę. Tamara Lowe odpowiada "Najważniejszym kluczem do sukcesu jest motywacja".

Autorka nie od razu osiągnęła sukces. W młodości była narkomanką i dilerką. Jednak udało jej się zerwać z nałogiem, ukończyć studia, stać się przedsiębiorcą, osobistym trenerem i doradcą wielu znanych polityków i biznesmenów, założyć rodzinę. Osiągnęła to dzięki odpowiedniej motywacji. Swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami dzieli się z nami w książce "Zmotywuj się! Pokonaj wszystkie przeszkody, zrealizuj każdy cel i osiągaj sukcesy dzięki motywacyjnemu DNA".

Ta książka to nie jest kolejny poradnik, w którym znajdują się wszystkim znane już rady: "Jeśli czegoś chcesz to myśl o tym jak najczęściej", "Pracuj mądrzej a nie ciężej", "Wytyczaj sobie krótkoterminowe cele", "Myśl pozytywnie". W tej książce nie znajdziesz jednego złotego środka, który rozwiązałby wszystkie twoje problemy. Ta książka nie zaserwuje ci trzech prostych kroków, które zaprowadziłyby Cię do fortuny. Ta książka, zachęca do ciężkiej pracy nad sobą. Ta książka, pozwoli ci zrozumieć w jaki sposób masz się motywować, abyś był zadowolony z tego co robisz. Ta książka, nauczy cię w jaki sposób masz się motywować, abyś pracował bardziej wydajnie, kreatywnie, i aby z twojej pracy byli zadowoleni również inni. Dzięki temu bowiem staniesz się mistrzem w swojej dziedzinie.

Tamara Lowe wyznaje zasadę "każdy motywuje się inaczej, to co jednych motywuje innych demotywuje". Dlatego na początku książki zamieszcza test, który wskaże nam nasze motywacyjne DNA, dopiero potem dokładnie omawia każdą grupę motywacyjną i udziela wskazówek jak mamy postępować. Ludzie dzielą się bowiem na dyrektorów, wizjonerów, wodzów, mistrzów, opiekunów, sojuszników, udoskonalaczy i badaczy. Należy pamiętać, że nie ma grup lepszych i gorszych. Każdy może odnieść sukces robiąc to co sprawia mu przyjemność.

Kiedy już poznamy własne DNA motywacyjne, autorka zaprasza nas abyśmy poznali również DNA motywacyjne naszych dzieci. Dzięki temu wychowanie dziecka stanie się mniej skomplikowane i da nam gwarancję, że nasze pociechy będą nas słuchały, chętniej się uczyły, nie nawiążą kontaktów z niepożądanym przez nas towarzystwem. Będzie działo się tak dlatego, że "zmotywowani rodzice mają zmotywowane dzieci".

Czytając tą książkę Drogi Czytelniku, odniesiesz wrażenie jakby autorka dobrze cię znała i wiedziała co jest dla ciebie dobre. To jest bowiem zaleta dobrego trenera.

Polecam tą pozycję wszystkim osobom, które chcą za pomocą dobrej motywacji i metody małych kroków zmienić swoje życie na lepsze.

Rok wydania: 2010
Wydawca: Dom Wydawniczy Rebis
Ilość stron: 258
Oprawa miękka
cena: 33,90

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

tracjusz
  • tracjusz
  • 02.11.2010 16:14

świat biznesu zwraca coraz większą uwagę na motywowanie swoich zasobów ludzkich - to one świadczą o jego potencjale... w Polsce np. ostatnimi czasy obserwujemy coraz lepsze oferty wyjazdów integracyjnych. Znana mi firma MegaTravel organizuje takie wycieczki od kilku lat. Są oryginalne, interesujące i zorganizowane z pomysłem - zaangażują każdego pracownika, pozwolą mu zapomnieć o stresie, wypocznie - będzie za to wdzięczny pracodawcy, będzie zmotywowany.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.