Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5347 miejsce

Właściwa rehabilitacja Kubicy rozpocznie się za miesiąc

Za 3-4 tygodnie rozpocznie się właściwa rehabilitacja Roberta Kubicy po dramatycznym wypadku na trasie rajdu Ronde di Andora. Będzie ona miała na celu przywrócenie sprawności prawej nodze i ręce Polaka. Potrwa od 8 do 10 miesięcy.

Licencja Creative Commons, f1photos / Fot. http://www.flickr.com/photos/f1photos/5403878453/sizes/z/in/photostream/Kubica, póki co, odpoczywa przykuty do szpitalnego łóżka, nabierając sił przed właściwymi zabiegami rehabilitacyjnymi. Do czasu ich rozpoczęcia musi nastąpić dostateczne zagojenie się ran i zrośnięcie połamanych kości.

Dziś rzecznik szpitala Santa Corona w Pietra Ligure, gdzie leży Kubica, powiedział, że stan medyczny i psychiczny Polaka jest dobry. Zapytany o rehabilitację, Roberto Carrozzino odparł:
"Tkanki i rany muszą się zabliźnić i naturalnie potrzeba czasu zanim zacznie się mówić o pełnym wyzdrowieniu. Rehabilitacja rozumiana jako odzyskanie funkcji motorycznych kończyn rozpocznie się za 3-4 tygodnie. Kubica jest teraz pod opieką ortopedy, który codziennie kontroluje jego stan kliniczny i z którym zaczyna wykonywać pierwsze ruchy."

Rzecznik ostrzegł jednocześnie, że aby w pełni powrócić do zdrowia, Kubica będzie musiał wykazać się dużą cierpliwością.

Robertowi na pewno jej nie zabraknie, brakuje jej natomiast już teraz niektórym mediom, które zabrały się za wyznaczanie powrotu kierowcy Lotus Renault na tor.

Jeden z polskich dzienników sportowych napisał dziś, że Kubica może wrócić już w Grand Prix Belgii, które odbędzie się 28 sierpnia. Pomijając fakt, że przewidywanie terminu powrotu w obecnej sytuacji nie ma najmniejszego sensu, gdyż nie wiadomo jeszcze czy Robert będzie mógł w ogóle zginać rękę w łokciu, to trzeba również poddać w wątpliwość fakt, że krakowianin mógłby wrócić już w sierpniu.

Lekarze powiedzieli w sobotę, że Kubicę czekają 2 miesiące intensywnej rehabilitacji oraz 6-8 miesięcy rehabilitacji ekstensywnej. Wskazuje to zatem na minimalny okres ośmiu miesięcy rehabilitacji, która rozpocznie się w kwietniu. Sumując miesiące, zakończy się ona w grudniu, trzy miesiące po Grand Prix Belgii i blisko miesiąc po zakończeniu sezonu F1.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.